Chińskiej firmie udało się zwiększyć zysk operacyjny do około 7 mld dol. w 2020 r. z niecałych 4 mld dol. rok wcześniej – dowiedział się Bloomberg od osób zaznajomionych ze sprawą. Imponujący rok pod względem wyników można uznać za sukces, biorąc pod uwagę problemy, z jakimi musiała zmierzyć się firma.

Przypomnijmy, że Trump uznał TikToka za zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego i zakazał korzystania z tej usługi, twierdząc, że chiński rząd może zmusić ByteDance do przekazania danych milionów amerykańskich użytkowników. Następnie Oracle i Walmart zgodziły się nabyć 20 proc. udziałów w TikToku, aby aplikacja mogła być dostępna w USA.

Założony w 2012 r. ByteDance przekształcił TikToka w jedną z najpopularniejszych aplikacji na całym świecie, z ponad 100 mln użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych. Ponadto, w Chinach aplikacja ta pod nazwą Douyin posiada 600 mln dziennych użytkowników.

Spółka chce się również rozwijać w naszym regionie. TikTok otwiera biuro w Warszawie, które będzie odpowiedzialne za rozwój na polskim rynku oraz kluczowych rynkach Europy Centralnej