Wygląda na to, że "niezatapialny" Matthew Winkler w końcu pożegnał się ze stanowiskiem, a zastąpi go były redaktor naczelny "The Economist" - John Micklethwait - informuje "New York Times".

Kiedy we wrześniu tego roku Michael Bloomberg odzyskał kontrolę nad firmą, którą porzucił na rzecz stanowiska burmistrza Nowego Jorku, rozpoczęły się rozmowy na temat tego kto ma zastąpić Winklera.

Matthew Winkler pracuje w newsroomie Bloomberga od 25-lat i jest uważany za jednego z bliższych współpracowników właściciela koncernu medialnego. Teraz jednak koncern poinformował, że naczelny przechodzi na redakcyjną emeryturę.

To właśnie Winklerowi Bloomberg zawdzięcza to, że jest jedną z największych światowych agencji newsowych z 2400 reporterami i wydawcami w 150 biurach i placówkach na całym świecie.

Nowy szef Bloomberg News był naczelnym magazynu "The Economist" od 2006 roku. - Nie ma nikogo lepszego by przejąć spuściznę Matta, niż John Micklethwait - powiedział w wywiadzie Michael Bloomberg, dodając, że były naczelny "The Economist" idealnie pasuje do Bloomberga.