Reklama
Rozwiń

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z PwC zakończyły program innowacji

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wraz z PwC zakończyły program, dzięki któremu udało się wprowadzić na rynek innowacyjne rozwiązania opracowane przez polskie placówki badawcze.

Publikacja: 26.02.2016 15:20

Pilotażowa edycja programu Bridge Mentor wyłoniła spośród 150 projektów badawczo-rozwojowych 30 najbardziej rokujących na „sparowanie" ich potrzebami firm. Otrzymały one 2 mld zł dofinansowania. Po dwóch latach udało się skomercjalizować pięć z nich.

– Jesteśmy prawie pewni, że w ciągu najbliższych dni zostanie domkniętych pięć kolejnych takich współprac – mówi Paweł Bochniarz z PwC, który uczestniczył w programie Bridge Mentor. Projektów, które udało się wprowadzić na rynek, pochodzą z obszaru nauk inżynieryjnych. Wśród nich są m.in. dwa Uniwersytetu Rzeszowskiego (środki zmniejszające palność żywic epoksydowych i poliestrowych oraz wiertło do kompozytów) oraz nowa metoda badań flatterowych samolotów w locie (sprawdzających, do jakiego stopnia samolot jest odporny na niebezpieczne drgania flatterowe, które mogą doprowadzić do jego rozpadu przy zbyt wielkiej prędkości). Tę ostatnią zakupił słoweński producent samolotów Pipistrel.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Media
Donald Trump: Mamy nabywcę dla TikToka. Na sprzedaż musi zgodzić się Pekin
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Media
Szefowa wyszukiwarek Google’a: AI stworzy wiele możliwości, ale trzeba być ostrożnym
Media
Donald Trump odsuwa termin sprzedaży TikToka. „Nie chce, by aplikacja zniknęła”
Media
Disney broni Dartha Vadera przed AI. „Midjourney to bezdenna studnia plagiatu”
Media
Wolność słowa dla ludzi, nie dla sztucznej inteligencji