NFI Midas chce pozyskać z emisji ponad 100 mln zł. Prezes Wojciech Pytel zapowiedział, że pierwsze dane z biur maklerskich na temat zainteresowania akcjami Midasa będą dostępne 26 – 27 maja. – Spodziewam się, że większość papierów zostanie objęta – stwierdził. Prezes nie jest zmartwiony znaczącym spadkiem kursu praw poboru akcji. – Myślę, że papiery sprzedawali ci, którzy nie zamierzają brać udziału w ofercie – stwierdził.

Gotówka pozyskana z emisji ma zostać przeznaczona na spłatę długów. W pierwszej kolejności zostaną uregulowane najdroższe zobowiązania, do których należy m.in. kredyt w Alior Banku.

500 nadajników LTE wybudowały już spółki z grupy Midas

Wojciech Pytel zapowiedział także zdecydowane działania na rzecz inwestycji w sieć komórkową nowej generacji, w technologii LTE. Ten projekt, realizowany przez Cyfrowy Polsat przy współpracy Mobylandu i Centernetu, został jednak wstrzymany przez sąd, który podważył decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej  o przyznaniu niezbędnych częstotliwości radiowych.

– Złożyliśmy decyzję kasacyjną. Jeśli regulator zdecyduje się na cofnięcie decyzji, to nie stanie się to z naszej winy i będziemy mieli możliwość dochodzenia odszkodowania od Skarbu Państwa. Ja jednak nie przewiduję skorzystania z tej możliwości. Chcemy iść dalej z projektem. Razem z Aero 2 i Mobylandem od pewnego czasu  prowadzimy rozmowy z podmiotami, głównie zagranicznymi, o finansowaniu inwestycji w tzw. drugiej fazie. To będą duże nakłady – zapowiedział Pytel.

Przeczytaj wywiad z prezesem NFI Midas