Biznes randkowy, w przeszłości zdominowany przez tradycyjne biura matrymonialne,  już kilka lat temu przeniósł się do Internetu. Polacy mają na tym polu niemałe osiągnięcia. Na tegorocznych iDate Awards w Las Vegas (była to już 11 edycja „randkowych oscarów") pochodząca z Warszawy spółka World Dating Company zdobyła kilka prestiżowych nagród. Są przyznawane podmiotom technologicznym działającym w przemyśle randek internetowych oraz social networkingu.

Polska firma  zajęła m.in. trzecie miejsce w kategorii Najbardziej Innowacyjna Firma (Most Innovative Company) oraz nagrodę w kategorii Najlepsza Strona Randkowa (Best Dating Site) za serwis Przeznaczeni.pl.  Dodatkowo, serwis Przeznaczeni.pl zdobył trzecie miejsce w kategorii Best Dating Site. Portal ten znalazł się także na piątym miejscu w kategorii Best Niche Dating Site (Najlepsza Niszowa Strona Randkowa). - Szczególnie cieszy mnie to, że WDC jako jedyna firma z Europy Środkowo-Wschodniej dostała wyróżnienie w kilku kategoriach – komentuje Maciej Koper, prezes spółki. Według niego wyróżnienia są dowodem, że World Dating Company znalazł się wśród światowej ligi firm działających w branży randkowej.

Kierowana przez Kopra firma (jest jej jedynym właścicielem) działa od 2005 r. Jej pierwszym serwisem był wspomniany już Przeznaczeni.pl. Portal szybko stał się drugą na świecie społecznością randkową katolików. Ma zarejestrowanych ponad 300 tys. użytkowników. W kolejnych latach WDC uruchomiło również m.in.: MłodeSerca.pl, ZakochanyRodzic.pl, czy Randko.pl a także DoskonalaPara.pl, SportRandka.pl, DuzaRandka.