Wraz z aktorem Mariuszem Odwarznym zapozna dzieci z wielkimi przeżyciami malutkiego misia. I zachęci do opowieści o pluszakach przyniesionych przez dzieci. W planach wspólny lot w kosmos i rejs w umywalce.

Spotkanie z bohaterem „bajek dla dzieci i niezupełnie dorosłych" to część cyklu „Czytanka dla Jasia" organizowanego w niedzielne popołudnia w warszawskiej Regeneracji. Autorka książki oraz aktor, który wcielił się w narratora audiobooka „Przygód misia Kazimierza", przeczytają wybrane historie, pozwolą lepiej poznać misia indywidualistę i przeżyć wraz z nim niezwykłe przygody. Paulina Wilk i Mariusz Odwarzny zaproszą chętnych do odczytania fragmentów i stworzenia minisłuchowiska. - Takie warsztaty pozwalają odkryć w dzieciach talenty aktorskie i lektorskie – mówi współorganizatorka spotkania, Marika Papatanasiu z Acting Coach Studio.

W zabawę i rozmowę o misiowych sprawach mogą włączyć się także dorośli – wspólnie zastanowią się, czym jest szczęście i gdzie można je znaleźć. - Organizując spotkania z misiem Kazimierzem chcemy sprawić, by czas spędzony z książką kojarzył się z przyjemnością, szczęśliwą chwilą. Wspólne czytanie pozwalają wytworzyć w dzieciach dobre, pogodne skojarzenia, dzięki czemu lektura przestaje być dla nich wysiłkiem, a staje się radością i okazją do świetnej zabawy" – mówi Paulina Wilk, autorka i współzałożycielka nowej oficyny wydawniczej Wilk&Król Oficyna Wydawnicza, która opublikowała „Przygody misia Kazimierza".

Na spotkaniu będzie można także kupić książkę lub audiobook z dedykacją autorów. Zapraszamy dzieci i dorosłych do przyprowadzenia pluszowych przyjaciół. Wstęp na spotkanie jest wolny, zapisy pod adresem: napisz@miskazimierz.pl.

Kazimierz nie jest zwyczajnym misiem: ucieka z wielkiego sklepu i wyrusza na poszukiwanie wspaniałych przygód i prawdziwej przyjaźni. Trafia do domu Ani – samotnej dziewczyny; każdy dzień przynosi mu wiele niezapomnianych wrażeń: wyczarowuje jezioro w umywalce, urządza spektakle teatralne, a nawet rodeo w kuchni. Ania i miś uczą się od siebie bliskości i ukazywania uczuć. To dopiero początek ich wspólnych przeżyć – w przygotowaniu są już dalsze losy misia Kazimierza.

Ich autorką jest Paulina Wilk, której literacki debiut –  „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii" został uznany za jedną   z najważniejszych reporterskich książek ostatnich lat i nominowany m.in. do literackiej nagrody Nike. „Przygody misia Kazimierza" z ilustracjami Zosi Dzierżawskiej ukazały się nakładem debiutującego wydawnictwa Wilk&Król Oficyna Wydawnicza.

www.miskazimierz.pl

Niedziela, 13 stycznia, od 14.00 Klub Regeneracja, ul. Puławska 61, Warszawa Wstęp wolny, zapisy: napisz@miskazimierz.pl