Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 21.05.2020 16:46 Publikacja: 21.05.2020 16:46
prof. dr hab. Krzysztof Pyrć
Foto: rp.pl
„Mam nadzieję, że odmrażanie gospodarki uda się, bo wciąż jesteśmy w trudnym momencie epidemii. Liczba zakażeń jest stosunkowo wysoka i nie spadła jeszcze poniżej takiego poziomu, że można powiedzieć, że wszystko będzie dobrze”- mówi w rozmowie z Jackiem Nizinkiewiczem wirusolog prof. dr hab. Krzysztof Pyrć, szef zespołu prowadzącego badania nad koronawirusem w Małopolskim Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
„Nie można wykluczać, że kolejne ogniska zakażeń (jak na Śląsku – przyp. red.) będą się pojawiały” Dodał też, że wszystkie społeczności są zagrożone. „Narażone są wszystkie duże skupiska. Jeśli wirus nie zostanie wykryty wystarczająco wcześnie to narażona może być zarówno armia, więzienia, DPS-y, ale też duże miasta.”
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
W 2024 r. statystyczny pacjent powyżej 65. roku życia odebrał 35 opakowań bezpłatnych leków. Koszty programu ros...
W 2024 r. Polska przeznaczyła na refundację 25,5 mld złotych. – Jeden pacjent w programie lekowym to tak naprawd...
- Skutecznie stosowane leki w wielu przypadkach obniżają całkowite koszty opieki zdrowotnej. Przekładają się na...
Polska musi zwiększyć produkcję leków i substancji czynnych oraz stworzyć trwały i odporny system dystrybucji. N...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Zmiany zakładają poszerzenie listy refundacyjnej o szereg leków stosowanych w terapii onkologicznej i innych, w...
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas