Reklama

W restauracji można siedzieć pod kloszem

Jak zachować dystans społeczny w restauracjach, a mimo to zjeść posiłek w gronie znajomych? Francuski projektant Christophe Gernigon znalazł rozwiązanie.

Publikacja: 28.05.2020 18:11

W restauracji można siedzieć pod kloszem

Foto: AFP

Kiedy po okresie największych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa we Francji zaczęto zastanawiać się nad ponownym uruchomieniem kawiarni i restauracji, jasne stało się, że dystans społecznych w lokalach będzie bardzo trudny do zachowania. Nie sposób bowiem cieszyć się posiłkiem w gronie przyjaciół, którzy siedzą w odległości 1,5 metra od siebie. "Szukałem rozwiązania, które pozwoliłoby na wspólne biesiadowanie, ale bez ryzyka zarażenia"  - wyjaśnił francuski projektant Christophe Gernigon. I zaproponował Plex'Eat, przejrzyste klosze, podwieszone u sufitu, które osłaniają siedzących przy wspólnym stole, ale jednocześnie pozwalają się widzieć i słyszeć.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Leki i terapie
Seniorzy nadużywają leków za darmo. Poznaliśmy dane
Leki i terapie
Leczymy 300 tys. pacjentów za 11 mld złotych
Leki i terapie
Wiceprezeska Bayer: „Firmy nie mają elastyczności cenowej”
Leki i terapie
Jak zapewnić dostęp do leków i wyrobów medycznych?
Leki i terapie
Nowe pozycje na liście leków refundowanych. Aż 41 cząsteczko-wskazań
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama