Starsi mogą uczestniczyć w niedzielę w spotkaniu z cyklu „Barwy Orientu” na Zamku Królewskim (pl. Zamkowy 4, godz. 15). Tutaj wykład wygłosi prof. dr hab. Jolanta Sierakowska-Dyndo, dziekan Wydziału Orientalistycznego Uniwersytetu Warszawskiego – jej „Spotkanie z Iranem” to nie tylko przybliżenie tamtej kultury, ale też historii z okresu II wojny światowej. Opowieści uzupełni koncert pieśni Mieczysława Eligiusza Litwińskiego do poezji Dżallaluddina Rumiego, podczas którego usłyszymy tradycyjne instrumenty perskie.
Tego samego dnia w Galerii Azjatyckiej (ul. Freta 5, godz. 16) przygotowano spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego pt. „Filozofia języka bengalskiego”. Kaśmir Ciechanowski (anglistyka) i Leon Ciechanowski (indologia) zachęcać tu będą m.in. do bezpłatnego kursu sanskrytu.
Nieco młodszym spodoba się z pewnością prelekcja „Nepal – od cywilizacji do natury” zaplanowana we wtorek o godz. 16 w Artystycznym Domu Animacji (ul. Chrościckiego 14). Kultura Nepalczyków ma być ukazana nie tylko poprzez aspekty filozofii i religii, ale też poprzez tradycyjne wierzenia, mity, obrzędy, rytuały towarzyszące tubylcom i przybyszom.
Dzieci mogą z rodzicami pójść do Galerii Azjatyckiej w środę, gdzie spotkają się z prezenterem telewizyjnym Jarosławem Kretem. Opowie on o swojej przygodzie z Indiami.
Do wyboru jest także wystawa fotograficzna „Birma – Myanmar XXI wieku” Krystyny Żurek-Góralczyk w Traffic Clubie (ul. Bracka 25) oraz spotkanie z Krzysztofem Dworczykiem „Pustynie świata”. Bezkresne wolne przestrzenie poznamy w Klubie Kultury Anin (ul. Poprzeczna 33) w środę o godz. 12.45 – podróżnik pokaże film oraz wyjaśni, jak wyglądają pustynie, czym się od siebie różnią oraz jakie spotkamy tam rośliny i zwierzęta.