Filozofia dla dzieci
Filozof został tu zdefiniowany jako ten, który się wszystkiemu dziwi. Jaki jest sens mojego życia? Czy rzeczywiście jestem wolny? Czym jest dobro i zło? Myślenie filozoficzne, czyli zastanawianie się nad przyczynami rzeczy i zjawisk oraz nad ich istotą. „Myślę więc jestem", „Carpe diem", „Siła nie jest prawem". W tej przystępnie napisanej książce wyjaśniono i zilustrowano 37 cytatów wielkich myślicieli – Kartezjusza, Horacego, Sartre'a, Rousseau. 8+
Piąta klepka latającej ryby
To księga najdziwniejszych zwierząt świata. Fascynujący przegląd i przezabawny opis stworów, które naprawdę żyją na Ziemi. Wśród nich jest strzel bombardier, gekon, jaszczurka Jezusa Chrystusa i latająca ryba. Wielokrotnie nagradzana za swoje opowieści o zwierzętach holenderska pisarka Bibi Tak Dumon zastanawia się też, a w końcu wyjaśnia, po co paski takiej zebrze na przykład. Dla dzieci od lat 5.
Dobry władca czy do kitu?
Chociaż władcą był do kitu, Wychowanek jezuitów, A w dzieciństwie więzień stryja, Jednak los mu dziwnie sprzyjał" – to fragment z Pocztu Królów Polskich z płyty Raperów znad Wisły. Mowa o Zygmuncie III Wazie. Książkowa wersja tych zabawnych, historycznych rymów została wzbogacona o nowe informacje i opatrzona świetnymi ilustracjami mistrza Butenki. Świetna lekcja historii Polski dla każdego. Najmłodszy czytelnik może mieć 8 lat.
O strajku i kartkach na mięso
Oparta na faktach opowieść o Agacie i Olgierdzie, którzy brali udział w wydarzeniach w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 r. Niczym powieść sensacyjna, cały czas trzyma w napięciu. Autor wyjaśnia historyczną rolę mediów, takich jak Radio Wolna Europa czy polska sekcja BBC. Przybliża hasła typu: strajk, kartki na mięso, inwigilacja, kryzys bydgoski... Całość opatrzona zdjęciami i wycinkami z gazet z tamtego czasu. Lektura dla dziesięciolatków.