Można na nim oglądać dwanaście nowych wirtualnych wystaw, opowiadających o wkładzie kobiet w rozwój kultury, sztuki i nauki, udziale w życiu społecznym, walce o równouprawnienie i powszechne prawa wyborcze, dążeniach do naprawy świata.
Kanał funkcjonuje od 8 marca. Prezentuje m.in. wystawy poświęcone sztuce dwóch światowej sławy malarek: pochodzącej z Meksyku Fridy Khalo, która w surrealizujące obrazy wpisywała dramatyczne doświadczenia swego życia i Amerykanki Georgii O'Keeffe, słynącej z bliskich abstrakcji pejzaży i tchnących zmysłowością portretów kwiatów.
Znajdziemy też interesujący projekt wprowadzający internautów w nieznany świat muzycznych gwiazd wczesnej ery nagrań gramofonowych w Indiach. Były to talenty odkryte przez przedstawiciela londyńskiego Gramophone Company podczas podróży do Kalkuty w 1902 roku.
Wśród prezentacji o tematyce społecznej warto obejrzeć m.in. „Walkę o prawa wyborcze", pokaz opracowany przez English Heritage, opowiadający o skomplikowanej i długiej drodze do emancypacji kobiet w Wielkiej Brytanii. Inicjatorkami walki o prawa wyborcze były założycieli stowarzyszeń w Londynie i Manchesterze w 1867 roku. Ich publiczne wystąpienia i demonstracje trwały do I wojny, nie przynosząc widocznych efektów w konserwatywnym społeczeństwie. Dopiero w 1918 roku Brytyjki odniosły częściowe zwycięstwo, bo do głosowania dopuszczono wówczas kobiety, które ukończyły 30 lat (mężczyznom wystarczało 21). Równe prawa wyborcze Brytyjki uzyskały ostatecznie w 1928 .
Kolejne wystawy przedstawiające Amerykanki w epoce wiktoriańskiej, aktywistki walczące o równość oraz kobiety szczególnie zasłużone dla Ameryki – wybitne lekarki i uczone. A także współczesne międzynarodowe środowiska kobiet zaangażowanych w walkę o pokój.