Koncert odbędzie się w piątek 19 grudnia o godz. 20:00 i będzie promował album z nagraniem „Chord Nation". W programie znajdą się także inne utwory młodych polskich jazzmanów, członków big bandu: Michała Tomaszczyka, Przemysława Florczaka, Jacka Namysłowskiego, Piotra Wróbla i Bartosza Smorągiewicza.

Suita „Chord Nation" została napisana na zamówienie festiwalu Jazztopad i Filharmonii Wrocławskiej, premierowe wykonanie odbyło się 20 listopada 2010 r. Na album trafiło studyjne nagranie 70-minutowej kompozycji Nikoli Kołodziejczyka dokonane w Polskim Radiu Katowice. „Chord Nation" oznacza społeczeństwo akordów, a utwór poszukuje radosnych stron rytmu i znajduje ciekawe współbrzmienia rozszerzając idiom orkiestry jazzowej.

Nikola Kołodziejczyk zaczął grać na fortepianie w wieku czterech lat. Uczył się pod kierunkiem wielu pedagogów: prof. Edwarda Anthony'ego Partyki, prof. Ireny Rolanowskiej, Emiliana Madeya oraz jazzmanów: Andrzeja Jagodzińskiego i dr hab. Wojciecha Niedzieli. Pisał utwory dla prestiżowego Jazz Orchester Regensburg w ramach cyklu „The Next Generation – Young European Jazz Composers". Został zaproszony do skomponowania utworu alikwotowego na płytę wydaną przez Czeskie Radio we współpracy z Instytutem Polskim w Pradze.

Jest autorem cyklu utworów symfonicznych prezentowanych w ramach „The Composer's Ensemble" oraz suity na rozszerzony big-band „Extreme Conditions", która została zaprezentowana w Austrii i Polsce. W 2011 r. otrzymał nagrodę dla najlepszego instrumentalisty konkursu Bielskiej Zadymki Jazzowej. Stypendysta Berklee College of Music World Scholarship Tour, finalista Jazz Comp Graz 2014, półfinalista Bösendorfer Solo Piano Competition na Montreux Jazz Festival 2007.

Big-band Konglomerat to osiemnastoosobowa orkiestra, która powstała z inicjatywy puzonisty Michała Tomaszczyka i Nikoli Kołodziejczyka. Skupia młodych improwizatorów i kompozytorów związanych z warszawską sceną jazzową. Jest platformą propagowania nowej muzyki orkiestrowej i idei współpracy kompozytorskiej pomiędzy stylami i krajami. Koncert organizują: Mariusz Adamiak i Polskie Radio Program Drugi.