Magiczne Lato z Fridą Kahlo! Odkryj świat pełen kolorów w Art Box!

Art Box Experience zaprasza na niezwykłą wakacyjną przygodę w fascynującym świecie Fridy Kahlo i tętniącej życiem meksykańskiej kultury.

Publikacja: 25.06.2024 10:00

Magiczne Lato z Fridą Kahlo! Odkryj świat pełen kolorów w Art Box!

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Wyjątkowa oferta wakacyjna Art Boxu to idealna okazja do spędzenia magicznych chwil z najbliższymi, ucząc się, tworząc i odkrywając sztukę razem. Wystawa "Frida Kahlo. Życie Ikony," przedłużona do 1 września 2024 r., zapozna odwiedzających z barwnym, emocjonalnym i inspirującym życiem tej niezwykłej artystki.

Wystawa pozwoli odkryć niezwykłą twórczość Fridy Kahlo w sposób, który zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Nie zabraknie także warsztatów artystycznych, gdzie całe rodziny mogą wspólnie malować, rysować i tworzyć własne dzieła sztuki inspirowane meksykańską kulturą. Każdy znajdzie coś dla siebie, od prostych projektów dla najmłodszych po bardziej zaawansowane techniki dla starszych. To lato z Fridą w Art Box Experience będzie pełne wrażeń i inspiracji dla wszystkich pokoleń.

• Przez całe wakacje, w dni powszednie osoby niepełnoletnie wejdą na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” w Art Box Experience bezpłatnie. Oferta dotyczy 1 opiekuna i max. 3 dzieci.

• "Frida Kahlo. Życie Ikony" to wystawa opowiadająca o meksykańskiej artystce za pomocą nowoczesnych technologii, w tym wirtualnej rzeczywistości (VR), pokazów audiowizualnych 360°, czy projekcji stereoskopowych (3D).

• Pozwala zanurzyć się w świecie meksykańskich symboli, poznać kulturę i tradycję tego kraju – wystawa odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Meksyku w Polsce.

• Na dzieci i dorosłych czekają atrakcje – takie jak fotobudka AI – zapraszająca do współtworzenia wystawy.

W warszawskiej Fabryce Norblina, gdzie mieści się Art Box Experience, Lato z Fridą odbędzie się w gorącym, meksykańskim klimacie, a jego motywem przewodnim będzie sztuka.

- Z pierwszym dniem lata, od poniedziałku do piatku każda osoba niepełnoletnia wejdzie na wystawę „Frida Kahlo. Życie ikony” bezpłatnie! To doskonała okazja, by wspólnie spędzić czas i odkryć świat sztuki. Wystarczy podejść w tych dniach do kasy w Art Box Experience i pokazać legitymację lub inny dokument – mówi KAROLINA MŁYNARZ, kierowniczka marketingu Art Boxu. Jakie atrakcje czekają na najmłodszych zwiedzających? - Na naszej wystawie, podróżując w głąb świata Fridy, widzowie wejdą do tętniącego życiem baru Pulquería La Rosita. Było to miejsce wybrane przez artystkę do przeprowadzenia zajęć z malarstwa, podczas których zachęcała swoich studentów do wyjścia poza mury uczelni i poznania środowiska i tradycji swojego kraju oraz przywrócenia jego zwyczajów. Dzieci, ale także dorośli mogą tu wziąć udział w interaktywnej zabawie i na chwilę stać się twórcami sztuki cyfrowej, przyozdabiając ściany mitycznego lokalu samodzielnie zaprojektowanymi portretami meksykańskiej artystki – mówi MARIA STOLARSKA, edukatorka Art Boxu.

- To nie jedyna atrakcja pozwalająca na zabawę z wystawą. Największą popularnością wśród naszych gości cieszy się interaktywna fotobudka AI, która rozpoznawszy naszą twarz wygeneruje unikalny autoportret w surrealistycznej stylistyce. Możemy go zamiescić w mediach społęcznościowych i zabrać na swoim smartphonie! – dodaje.

Dodatkowo Art Box zaprasza na szereg wydarzeń towarzyszących, na które należy zakupić bilety.

WIECZÓR Z FRIDĄ KAHLO. PIĄTKOWE OPROWADZANIA Z MEKSYKAŃSKIM DRINKIEM

W każdy piątek o godzinie 20:00 zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po fascynującej wystawie poświęconej Fridzie Kahlo, jednej z najważniejszych artystek XX wieku.

Data: 5.07.2024, 12.07.2024, 19.07.2024, 26.07.2024

Przyłącz się do niezwykłego wieczoru pełnego sztuki i kultury!

Zapraszamy na oprowadzanie z przewodnikiem po fascynującej wystawie poświęconej Fridzie Kahlo, jednej z najważniejszych artystek XX wieku. Ta surrealistyczna podróż przez jej twórczość będzie okraszona niezwykłym doświadczeniem smakowym w postaci klasycznych meksykańskich drinków !

Nie przegap tej wyjątkowej okazji na połączenie sztuki, smaku i fascynującej historii Fridy Kahlo.

Czas trwania: ok. 60 minut.
Uwaga ! Zwiedzanie tylko dla osób pełnoletnich
Cena biletu: 95zł/os

W cenie biletu zwiedzanie wystawy z przewodnikiem oraz kieliszek meksykańskiego drinku

Oprowadzanie w języku polskim

POZNAJ FRIDĘ. OTWARTE OPROWADZANIA DLA PUBLICZNOŚCI

W każdą sobotę o godzinie 16:00 zapraszamy na otwarte oprowadzania dla publiczności.

Data: 6.07.2024, 13.07.2024, 20.07.2024, 27.07.2024

Frida Kahlo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek XX wieku. W Meksyku jest ikoną, na całym świecie jej niezwykłe, pełne nieszczęść i przełomowych wydarzeń życie stanowi fascynację i inspirację dla miłośników sztuki. Uchodzi za jedną z czołowych twórczyń surrealizmu i sztuki naiwnej. Kluczem do interpretacji jej słynnych autoportretów jest jej biografia. Przyjdź na wystawę i dołącz do otwartych oprowadzań z naszymi przewodnikami. Taka forma zwiedzania pozwoli poszerzyć wiedzę o życiu i twórczości Fridy Kahlo.

Czas trwania: ok. 60 minut.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje bilet na oprowadzanie:
Bilet indywidualny — 80 zł
Bilet ulgowy — 70 zł

Oprowadzanie w języku polskim

LATO Z FRIDĄ. WARSZTATY MALARSKIE DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY

W każdą sobotę o godzinie 18:00 Zapraszamy na niezwykłe wakacyjne warsztaty malarskie. Każde spotkanie to doskonała okazja, by stworzyć własne dzieło inspirowane twórczością i życiem tej pełnej pasji artystki, jaką była Frida Kahlo. Zajęcia stanowią pole do rozwijania kreatywności i znajomości technik malarskich. Nasze warsztaty to także idealny sposób na relaks, nawiązanie nowych znajomości i czerpanie radości z tworzenia.

Dla Kogo? Nasze warsztaty są przeznaczone dla dorosłych i młodzieży niezależnie od stopnia zaawansowania.

Czas trwania warsztatu: ok. 2,5h

Bilety: 150 zł a osobę (w cenie: bilety wstępu na wystawę, krótkie oprowadzanie z przewodnikiem, materiały malarskie, część warsztatowa z profesjonalną instruktorką, kieliszek meksykańskiego drinku)

Prowadząca: Ewa Krawczyk, artystka pracująca w tradycyjnych technikach malarskich  i rysunkowych, historyk sztuki i mody, edukatorka

Data: 6.07.2024

Temat warsztatu: - W stylu Fridy - autoportret własny

Autoportret to najważniejszy i najczęściej podejmowany temat w twórczości Kahlo. Podczas warsztatów każdy uczestnik zmierzy się z wyzwaniem namalowania własnego wizerunku. Pomocą i inspiracją będą obrazy wspaniałej Fridy. Wzorując się na jej kompozycjach, kolorystyce prac i specyficznym traktowaniu symboli stworzymy obrazy przedstawiające i wyrażające nas samych.

Technika: farby akrylowe na płótnie

Dla ułatwienia zadania sugerujemy, aby uczestnicy przygotowali kilka zdjęć swojej osoby (całej postaci, twarzy) w formie wydruku lub na telefonie.

Data: 13.07.2024

Temat warsztatu: - Pejzaż emocjonalny wyrażający prawdy wewnętrzne

Czy zwróciliście uwagę na tła na obrazach Fridy? Często są to pejzaże. Przedstawiają konkretne lokalizacje z rozpoznawalnymi elementami architektury i typowej na danym terenie roślinności albo pełnią rolę elementu wyrażającego świat wewnętrzny postaci. Krajobrazy Fridy potrafią krzyczeć, płakać, spokojnie czekać, emanować radością. Podczas warsztatów namalujemy emocje jako miejsca, krajobrazy duszy.

Technika: akwarela, papier

Data: 20.07.2024

Temat warsztatu: Frida w alternatywnej rzeczywistości

Frida malowała obrazy opowiadające o jej życiu. Często oddając w nich ból będący następstwem wypadku oraz cierpienie egzystencjalne. Ale wyobraźmy sobie Fridę szczęśliwą, której marzenia się spełniły, leczenie się powiodło, a Diego stanowił wzór idealnego męża...

I spróbujmy to przedstawić! Namalujmy obrazy, w których Frida przeżywa "nowe" przygody, może jako matka, podróżniczka albo staruszka.

Technika: akryl na płótnie

Data: 27.07.2024

Temat warsztatu: Piękne czaszki - martwa natura

Warsztaty będą podzielone na dwie części. W pierwszej uczestnicy narysują realistyczne studium czaszki. W drugiej czaszka będzie tematem swobodnej kompozycji inspirowanej luźno sztuką Meksyku.

Technika: ołówek, kredki

NIEDZIELA W CASA AZUL

W każdą niedzielę o godzinie 11:00 zapraszamy na oprowadzania rodzinne.

Data: 7.07.2024, 14.07.2024, 21.07.2024, 28.07.2024

Meksykański dom Fridy Kahlo, słynny Niebieski dom (Casa Azul) kryje wiele tajemnic. Dzika przyroda Meksyku, bajecznie kolorowe stroje ludowe, ceremoniały i jej pełne kolorów obrazy – podczas rodzinnego oprowadzania z przewodnikiem poznamy codzienność najsławniejszej artystki Meksyku.

Czas trwania: ok. 60 minut.
Godzina: 11:00
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje bilet na oprowadzanie:
Bilet indywidualny – 80 zł
Bilet ulgowy – 70 zł

LATO Z FRIDĄ. WARSZTATY PLASTYCZNE DLA DZIECI W WIEKU 5-12 LAT

Spędź lato w Art Box Experience! Zapraszamy do zanurzenia się w niesamowity świat Fridy Kahlo i meksykańskiej kultury.

W każdą niedzielę o godzinie 13:00 zapraszamy na rodzinne warsztaty. Warsztat obejmuje krótkie zwiedzanie z edukatorem wystawy Frida Kahlo. Życie Ikony oraz wykonanie pracy plastycznej pod okiem animatora.

Dla kogo? : Dzieci w wieku 5 – 12 lat
Czas trwania warsztatu: ok. 80 minut
Bilety: Bilet warsztatowy dla dziecka 80 zł, dorosły opiekun 75 zł
Warsztaty prowadzone w j.polskim

Data: 7.07.2024

Temat warsztatu: Dia de los Muertos – warsztaty tworzenia ołtarzyków

Ołtarzyki dla zmarłych to jedna z najsłynniejszych tradycji Meksyku. Wykonuje się je w Święto Zmarłych, by kultywować pamięć po przodkach - jeden z najważniejszych prekolumbijskich rytuałów. Podczas warsztatu wykonamy meksykańskie ołtarzyki - zainspirowani twórczością Fridy i jej autoportretami stworzymy własne wizerunki i posłużymy się meksykańskimi symbolami.

Data: 14.07.2024

Temat warsztatu: Mój własny Niebieski Dom - warsztaty tworzenia miniaturowych modeli Casa Azul

Podczas warsztatu poznamy zwyczaje i codzienność Fridy i jej sióstr w słynnym Caza Azul i zrobimy własny miniaturowy Niebieski Dom, inspirowany ukochanym miejscem Fridy, pełnym roślin i zwierząt.

Data: 21.07.2024

Temat warsztatu: Małpki, kaktusy, axelotle. Zwierzęta i rośliny Meksyku

Podczas spotkania przyjrzymy się zwierzętom i roślinności Meksyku, które Frida bardzo często przedstawiała na swoich obrazach. Poznamy charakterystyczne dla tamtych stron gatunki, a następnie narysujemy pejzaż inspirowany ojczyzną Fridy i zapełnimy go zjawiskowymi zwierzętami takimi jak papugi, jaguary, iguany czy aksolotle.

Data: 28.07.2024

Temat warsztatu: Dia de los Muertos – warsztaty tworzenia ołtarzyków

Ołtarzyki dla zmarłych to jedna z najsłynniejszych tradycji Meksyku. Wykonuje się je w Święto Zmarłych, by kultywować pamięć po przodkach - jeden z najważniejszych prekolumbijskich rytuałów. Podczas warsztatu wykonamy meksykańskie ołtarzyki - zainspirowani twórczością Fridy i jej autoportretami stworzymy własne wizerunki i posłużymy się meksykańskimi symbolami.

Na wszystkie wydarzenia bilety dostępne są na Ticketmaster.pl.

Bilety: Frida Kahlo. Życie Ikony - BIOGRAFIA IMMERSYJNA Bilety i informacje o wydarzeniach | Ticketmaster

Więcej na: artboxexperience.com

Fabryka Norblina, ul. Żelazna 51/53, drugie piętro; pon.-czw., od godz. 9.00 do 20.00, ostatnie wejście o 19.00; pt. od godz. 9:00 do 21:00, ostatnie wejście o godz. 20; sobota w godz. 10.00-21.00, ostatnie wejście o godz. 20; niedziela w godz. 10.00-20.00, ostatnie wejście o godz. 19.

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

„Rzeczpospolita” jest patronem medialnym wydarzenia

Wyjątkowa oferta wakacyjna Art Boxu to idealna okazja do spędzenia magicznych chwil z najbliższymi, ucząc się, tworząc i odkrywając sztukę razem. Wystawa "Frida Kahlo. Życie Ikony," przedłużona do 1 września 2024 r., zapozna odwiedzających z barwnym, emocjonalnym i inspirującym życiem tej niezwykłej artystki.

Pozostało 97% artykułu
Kultura
Osiemnastka Dwóch Brzegów. "To dla nas pretekst do zabawy skojarzeniami"
Kultura
Emocje w kolorze. Promocja albumu i plenerowa wystawa „Kolor Powstania 1944”
Kultura
Wystawa w Berlinie. Naga prawda o skrywanej tożsamości Andy’ego Warhola
Kultura
Słynny Festiwal BBC Proms w Londynie i w radiowej Dwójce
Materiał Promocyjny
Mała Księgowość: sprawdzone rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorców
Kultura
Bohaterami letnich wystaw Naomi Campbell, Yoko Ono i Andy Warhol