Plenerowe studio w Heringsdorf

Niemiecka Telewizja ZDF zaprasza podczas Euro 2012 na sportowe beach party do kąpieliska Heringsdorf na wyspie Uznam

Publikacja: 28.08.2011 16:44

Plenerowe studio w Heringsdorf

Foto: materiały prasowe, ZDF ZDF ZDF ZDF

ZDF – drugi program niemieckiej telewizji publicznej  - zapowiada otwarcie studia plenerowego podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej na molo w sąsiedztwie polsko-niemieckiej granicy. Na plaży w Heringsdorf oprócz studia stanie gigantyczny telebim, na którym transmitowane na żywo mecze będzie mogło oglądać nawet tysiąc kibiców. Wielu wprost z koszy plażowych.

Główne stacje nadawcze ZDF zamierza ulokować w Warszawie i Kijowie, a plenerowa ma być strefą spotkań kibiców z Polski i Niemiec. Program z Heringsdorf będzie prowadził były niemiecki bramkarz Oliver Kahn. Szefowie ZDF chcą, by sportowa impreza zamieniła się na plaży na wyspie Uznam w familijny event, zbliżający sąsiadów i  promujący po obu stronach Polskę i Niemcy .

- Plaża nad Bałtykiem i 508 m molo z charakterystyczną konstrukcją w kształcie piramidy będą efektownym tłem dla naszego programu  – twierdzi Christoph Hamm, szef programowy ZDF. I dodaje: – Chcemy, aby pobyt ZDF na plaży w Heringsdorf – również w czasie, gdy nie są rozgrywane mecze – był wspólnym przeżyciem. Dlatego przygotowujemy wiele atrakcji dla rodzin i licznych w tym regionie urlopowiczów.

Plenerowe transmisje ZDF przetestowało już wcześniej – w 2008 r. podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w Austrii i Szwajcarii. Studio niemieckiej telewizji mieściło się wówczas w Bregencji nad jeziorem Bodeńskim, gdzie łączą się granice Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Heringsdorf jest miejscem równie atrakcyjnym. Wspaniała piaszczysta plaża, o szerokości do 70 m, tworzy najdłuższą promenadę w Europie. Można nią dojść po polskiej stronie do  Świnoujścia, a po niemieckiej do dwóch innych znanych uzdrowisk  Ahlbeck i Bansin.

Wyspa Uznam była kiedyś zwana „wanną berlińczyków". Heringsdorf chętnie odwiedzał cesarz Wilhelm II i to on nazwał miejscowość „śledziową wioską". Dzisiaj liczy ona 10 tys. mieszkańców. Latem - dzięki turystom - ich liczba zwiększa się trzykrotnie.

 

Kultura
Łazienki Królewskie w Warszawie: długa majówka
Kultura
Perły architektury przejdą modernizację
Kultura
Afera STOART: czy Ministerstwo Kultury zablokowało skierowanie sprawy do CBA?
Kultura
Cannes 2025. W izraelskim bombardowaniu zginęła bohaterka filmu o Gazie
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Kultura
„Drogi do Jerozolimy”. Wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne