Reklama

Ambasada RP reaguje na słowa amerykańskiej dziennikarki

Amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell powiedziała na wizji, że podczas powstania w getcie Żydzi "walczyli przeciw polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Do słów odniosła się ambasada RP w USA.

Aktualizacja: 14.02.2019 10:20 Publikacja: 14.02.2019 09:54

Ambasada RP reaguje na słowa amerykańskiej dziennikarki

Foto: Twitter/MSNBC

Andrea Mitchell z telewizji MSNBS relacjonuje w Warszawie szczyt ws. Bliskiego Wschodu. W swoim wystąpieniu przed kamerą mówiła, że podczas powstania w getcie Żydzi walczyli przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi.

10

Słowa dziennikarki wywołały oburzenie wśród internautów. Wiele osób domaga się przeprosin. Zdaniem wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki dziennikarka powinna być wydalona z Polski, jeśli nie przeprosi za swoją wypowiedź.

Reklama
Reklama

Do sprawy odniosła się również polska ambasada w Stanach Zjednoczonych.

"Dziękujemy ci @mitchellreports @MSNBC za relację z Warszawy. Jednak Powstanie w Getcie Warszawskim w 1943 r. było aktem bohaterstwa przeciwko niemieckim nazistom, którzy założyli getto i dokonali Holokaustu. W czasie drugiej wojny światowej Polska została zaatakowana i była okupowana przez władze nazistowskich Niemiec" - przekazali na Twitterze dyplomaci.

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Tak wygląda „tramwajowe metro”. Budowa tunelu do Dworca Zachodniego wkracza w decydującą fazę
Kraj
Ujawniono dwa drony na Mazowszu. Służby szukały też pod Warszawą
Kraj
Highline Warsaw otwarte. Zwiedziliśmy taras na Varso Tower. Zupełnie nowa perspektywa stolicy
Reklama
Reklama