Stelmach jest jednym z wielu dziennikarzy muzycznych, którzy w ostatnich dniach odchodzą z Trójki w związku z usunięciem ostatniego notowania Listy Przebojów Trójki wygranego przez utwór Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". Dyrekcja stacji najpierw przekonywała, że piosenka Kazika nie powinna wygrać, ponieważ nie można było na nią głosować, a potem poinformowały, że w rzeczywistości utwór Kazika był czwarty w głosowaniu, a na pierwsze miejsce trafił po manipulacji wynikami.

W proteście przeciwko decyzji dyrekcji Trójki ze stacją pożegnał się tworzący od lat Listę Przebojów Marek Niedźwiecki. Wypowiedzenie złożył też m.in. Piotr Metz - szef redakcji muzycznej Trójki, który ujawnił także wiadomość SMS, jaką otrzymał od dyrektora stacji Tomasza Kowalczewskiego, z poleceniem zdjęcia z anteny utworu Kazika Staszewskiego „Twój ból jest lepszy niż mój”. 

Stelmach pytany o tego SMS-a podkreślił, że on "nigdy nie wyniesie tego, co działo się w jego domu". Jak dodał "sytuację z ujawnionym SMS-em zostawia ocenie słuchaczy".

Pytany o to dlaczego odchodzi z Trójki, Stelmach wyjaśnił, że "jeśli w twoim domu, który najbardziej w życiu ukochałeś, który cię przygarnął, który przez lata cię wychowywał, był rodzajem trzeciego rodzica, dawał ci przyjaciół, bliskich, świat, jeśli w tym domu okazuje się, że dzieje się coś złego, że twoi bliscy są źle traktowani, jeśli zarzuca się im że zrobili rzeczy, których w mojej ocenie nigdy by nie zrobili, to nie mamy o czym mówić".

- Dziękuję państwu za 23 lata życia, bo radio to życie. Przede wszystkim chciałem grać i zapowiadać dla państwa piękne piosenki, żeby były dla państwa paliwem niewyczerpalnym - mówił również Stelmach.