Reklama
Rozwiń
Reklama

Prowokacja wobec Dudy. Prośba wysłana z protonmaila

Prośba o rozmowę Sekretarza Generalnego ONZ z Andrzejem Dudą została wysłana e-mailem do Kancelarii Prezydenta z ogólnodostępnej domeny protonmail - ustalił Onet.

Aktualizacja: 15.07.2020 18:39 Publikacja: 15.07.2020 18:02

Prowokacja wobec Dudy. Prośba wysłana z protonmaila

Foto: AFP

amk

Protonmail to szwajcarski operator poczty elektronicznej oferujący jeden z najsilniejszych systemów  szyfrowania maili na świecie.

Mail od rosyjskich prowokatorów został wysłany właśnie z protonmaila, i mimo że w sposób oczywisty list przewodniczącego ONZ z takiego adresu nie mógł być wysłany, to przedstawicielstwo RP w Nowym Jorku dwukrotnie zapewniło o pozytywnym zweryfikowaniu prośby o rozmowę, zanim doszło do przekierowania połączenia na prezydencki telefon komórkowy Andrzeja Dudy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Kraj
Lotnisko Chopina na skraju przepustowości. 2 mln pasażerów w miesiąc
Kraj
Uniwersytet Warszawski inwestuje w nowoczesny wydział. Na budowie odkopano stary tunel metra i pistolety z Powstania
Kraj
„Rzecz w tym”: KSeF na celowniku służb – czy e-faktury ujawnią tajemnice polskiej gospodarki?
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Warszawa
Najgorsza punktualność pociągów w Polsce jest latem. Warszawa Centralna z wynikiem poniżej 85 proc.
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama