Należąca do o. Tadeusza Rydzyka Fundacja Lux Veritatis, nadawca telewizji Trwam, złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Agnieszkę Ogrodowczyk, dyrektor Departamentu Koncesyjnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Chodzi o proces koncesyjny, w wyniku którego możliwość nadawania na cyfrowym multipleksie otrzymały spółki: Stavka, Lemon Records, ATM Grupa, Eska TV. Z taką decyzją Rady od początku nie zgadzała się fundacja, która zarzucała m.in. naruszenie procedur i brak przejrzystych kryteriów w przyznawaniu koncesji.
W zawiadomieniu do prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta fundacja zarzuca dyrektor Ogrodowczyk nadużycie władzy, przez co miała działać na szkodę Skarbu Państwa oraz interesu uczestników postępowania koncesyjnego.
Fundacja wskazuje, iż dyrektor Ogrodowczyk celowo wezwała spółkę Stavka do przedłożenia dokumentów korzystnych dla tego nadawcy w uzyskaniu pozytywnego rozstrzygnięcia w procesie koncesyjnym, mimo że spółka ta nie zobowiązała się do ich przedłożenia we wniosku koncesyjnym.
Wątpliwości budzi fakt, iż Ogrodowczyk wezwała Stavkę do złożenia konkretnych dodatkowych dokumentów (promesy bankowej i dokumentu o posiadaniu zabezpieczenia kredytu) pismem z 31 marca 2011 r. Dokładnie te właśnie dokumenty spółka Stavka miała otrzymać z banku... 31 marca 2011 r. Zdaniem fundacji mogło tu dojść do przestępstwa nadużycia władzy. Fundacja chce także, aby prokurator zbadał, czy działania dyrektor Ogrodowczyk „mogą wypełniać znamiona czynu zabronionego przez ustawę przyjęcia korzyści majątkowej lub osobistej w związku z pełnieniem funkcji publicznej, tj. przestępstwa łapownictwa biernego".