Aktorka przed śmiercią pozwała pudelka.pl do sądu. Domagała się 300 tys. zł odszkodowania za to, że 16 lipca 2014 roku portal zamieścił informację o jej śmierci.

Zanim Pudelek.pl zdjął niesprawdzona informacje, powieliły ja inne strony internetowe.

Pełnomocniczka Anny Przybylskiej, mec. Katarzyna Leder-Salgueiro, pozew uzasadniała stwierdzeniem, że Pudelek.pl naruszył "podstawowe i nadrzędne prawo do poszanowania życia prywatnego", a materiał "godził w najbliższe osoby aktorki i dotykał najintymniejszych sfer jej życia, w trudnym czasie gdy walczy z chorobą".

Pozew został napisany 1 sierpnia. Pudelek.pl odpowiedział w zeszłym tygodniu.

Portal odrzucił oskarżenia aktorki. "Nie może być mowy o jakimkolwiek naruszeniu dóbr osobistych osoby publicznej na skutek publikacji o jej śmierci spowodowanej określoną chorobą. Nie może być też mowy o naruszeniu prywatności, albowiem tego typu informacje należą do sfery publicznej" - napisał pełnomocnik pudelka.pl, radca prawny Łukasz Rdzeń, który już po śmierci aktorki wysłał odpowiedź na pozew o ochronę dóbr osobistych.

Użyto także argumentu, że informacja została szybko usunięta ze strony pudelek.pl, a portal wystosował przeprosiny, "więc szkoda została naprawiona".

Po opisaniu reakcji pudelka.pl w mediach portal zadeklarował, że zapłaci żądane 300 tys. zł odszkodowania rodzinie aktorki.

"Jako pełnomocnik wydawcy serwisu pudelek.pl, oświadczam, iż zadośćuczynimy roszczeniom Pani Anny Przybylskiej w pełnej wysokości. W imieniu wydawcy serwisu Pudelek.pl pragnę raz jeszcze wyrazić głębokie ubolewanie z powodu publikacji w serwisie Pudelek.pl, w dniu 16 lipca, nieprawdziwej informacji, której skutki boleśnie dotknęły Panią Annę Przybylską i Jej Najbliższych" - napisał w rozesłanym dziś oświadczeniu pełnomocnik Łukasz Rdzeń

Jak podaje wyborcza.pl, z nieoficjalnych informacji wynika, że to reklamodawcy wymogli na plotkarskim portalu wypłacenie odszkodowania, grożąc wycofaniem ogłoszeń.

Rzeczniczka grupy Wirtualna Polska, do której należy pudelek.pl, Katarzyna Halicka, nie komentowała oświadczenia. Potwierdziła jedynie, że jest ono prawdziwe.

Anna Przybylska zmarła 5 października tego roku.