Reklama

Dwie trzecie Polaków za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży

W ciągu 21 miesięcy o 13 pkt. proc. wzrosła liczba osób w Polsce, które uważają, że kobieta powinna mieć prawo do przerwania ciąży do 12 tygodnia - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press.

Aktualizacja: 29.12.2020 19:28 Publikacja: 29.12.2020 16:57

Dwie trzecie Polaków za prawem do aborcji do 12 tygodnia ciąży

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

zew

Uczestników sondażu spytano, czy "kobieta powinna mieć prawo do przerwania ciąży do 12. tygodnia jej trwania?". Jak podało OKO.press, badanie zostało przeprowadzone w dniach 25-27 listopada 2020 r. O wynikach portal poinformował we wtorek.

Z sondażu wynika, że za tym, by kobiety miały prawo do przerywania ciąży do 12. tygodnia opowiada się dwie trzecie Polaków (66 proc.). Co czwarty ankietowany (26 proc.) odpowiedział "nie", 8 proc. uczestników badania wybrało odpowiedź "nie wiem".

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
warszawa
Wygaszą Powiśle, by oglądać spadające gwiazdy. Centrum Nauki Kopernik zaprasza na deszcz Perseidów
Kraj
Miejscy wolontariusze bez ubezpieczeń? Warszawa odmawia wsparcia
Kraj
Cheerleading – nowe studia na AWF. Jak zostać instruktorem sportu w Warszawie?
Kraj
Nowe odcinki S7 pod Warszawą niemal gotowe. Znamy termin zakończenia prac
Materiał Promocyjny
Nie tylko okna. VELUX Polska inwestuje w ludzi, wspólnotę i przyszłość
Reklama
Reklama