Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 20.12.2016 16:28 Publikacja: 19.12.2016 18:23
Agnieszka Romaszewska-Guzy dziewięć lat temu stworzyła w Polsce białoruską telewizję.
Foto: TV Biełsat
Dyrektor TV Biełsat Agnieszka Romaszewska-Guzy poinformowała, że MSZ chce zmniejszyć finansowanie stacji o dwie trzecie. Biełsat powstał w 2007 roku i od tamtej pory nadaje z Warszawy jako jedyna niezależna stacja, transmitująca programy w języku ojczystym Białorusinów.
Wchodzi w skład Telewizji Polskiej i prawie całkowicie zależy od dotacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych, która w mijającym roku wynosiła 17 mln złotych. Wiele wskazuje jednak na to, że nie chodzi tylko o pieniądze, a o całkowitą likwidację stacji. – Ostateczna decyzja jeszcze nie jest podjęta. Trwają konsultacje w tej sprawie – powiedziała „Rz" rzecznik MSZ Joanna Wajda.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Kontrowersyjne zachowania, awans do elitarnej jednostki policji, a w finale wpadka z mefedronem i zwolnienie – u...
Już w grudniu tego roku osoby, które często podróżują ze stolicy do Poznania lub odwrotnie będą mieć powód do za...
Budowa trasy tramwajowej do Dworca Zachodniego wkracza w decydującą fazę. W powstającym tunelu, pierwszym tego t...
Apel do Donalda Tuska, Prezesa Rady Ministrów
Dwa z rosyjskich dronów, które naruszyły polską przestrzeń powietrzną, został odnaleziony w miejscowościach Nowe...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas