„Rz” dowiedziała się nieoficjalnie, że do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego będą przekonywać m.in. Wojciech Kilar (pianista, kompozytor, twórca muzyki filmowej), Przemysław Gintrowski (kompozytor), Jarosław Marek Rymkiewicz (poeta, eseista, dramaturg i krytyk literacki), Marek Nowakowski (pisarz, dziennikarz i aktor), Jan Pietrzak (satyryk, twórca Kabaretu Pod Egidą) i Wanda Warska (piosenkarka, wokalistka jazzowa).

W sumie w komitecie ma zasiąść około 50 osób kultury, nauki i sztuki. Jest wśród nich także przewodniczący Komitetu Katyńskiego Stefan Melak i ppłk Janusz Brochwicz Lewiński „Gryf”, który podczas Powstania Warszawskiego dowodził obroną pałacyku Michla na Woli.

Pełny skład komitetu honorowego PiS zostanie ogłoszony najprawdopodobniej w niedzielę.

Przed każdymi wyborami partie zabiegają o poparcie osób niezwiązanych na co dzień z polityką. Liczą, że dzięki ich poparciu zdobędą przychylność wyborców. Kilka dni temu skład swojego komitetu ogłosiła PO. Partię Donalda Tuska wspiera grono aktorów, wśród nich Danuta Szaflarska, Anna Nehrebecka, Marian Opania i Wiktor Zborowski oraz grupa piosenkarzy: Stachursky, Paweł Kukiz i Norbi. Na czele komitetu PO stanął prof. Władysław Bartoszewski.