"Nominacja Pobudzina ma zapoczątkować zmiany w polityce informacyjnej spółek energetycznych" - pisze portal DoRzeczy.pl, cytując swojego informatora w Enerdze: "Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazały, że temat energii elektrycznej i jej cen to sprawa niezwykle ważna dla Polaków. Dlatego konieczne jest, by komunikacją w tym segmencie zajmowali się ludzie z ogromnym doświadczeniem w pracy z mediami. Taką gwarancję daje nam właśnie Klaudiusz Pobudzin".

- Początek roku to świetny czas na podjęcie nowych wyzwań. Mam mnóstwo pomysłów. I od razu zabieram się do pracy - zapowiedział Pobudzin w rozmowie z DoRzeczy.pl. Przed nowym szefem biura prasowego "postawiono zadanie zbudowania w szybkim czasie nowoczesnego systemu komunikacji z odbiorcami energii".

Poprzedni dyrektor, Andrzej Dunajski, został odwołany ze stanowiska po tym, jak media opisały, że Energa Obrót wysyłała firmom nowe cenniki ze stawkami o 40 proc. wyższymi niż obecnie. Grupa Energa wyjaśniła, że wypowiedź Dunajskiego z listopada, który tłumaczył wówczas, że w całej Unii Europejskiej rosną ceny węgla, produkcji energii elektrycznej i uprawnień do emisji CO2, „stanowiła zbyt daleko idącą ocenę sytuacji i nie odzwierciedla ona stanowiska grupy Energa”.

W tym samym czasie ze stanowiska prezesa spółki Energa Obrót zrezygnował Dariusz Falkiewicz.

Na stronie biura prasowego Energii wciąż jako szef widnieje Dunajski.

Klaudiusz Pobudzin pracował w Telewizji Trwam oraz dla portalu osowa.com, a w styczniu 2016 roku został reporterem "Wiadomości" w TVP1. Po kilku miesiącach pracy objął stanowisko redaktora naczelnego "Teleexpressu". Pracował tam do połowy sierpnia 2017 roku, w międzyczasie obejmując też funkcję pełniącego obowiązki szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Z TVP odszedł w styczniu 2018 r.