Sprawca zbrodni Dariusz K., który był konkubentem ofiary, zadał jej kilkanaście ciosów młotkiem w głowę oraz ośmiokrotnie ugodził nożem w klatkę piersiową.

Tragedia rozegrała się w trakcie imieninowej zabawy na cześć kobiety.

- W czasie imprezy pomiędzy Dariuszem K., a jego partnerką wywiązała się kłótnia, w trakcie której mężczyzna młotkiem ślusarskim zadał pokrzywdzonej co najmniej kilkanaście uderzeń w okolice twarzy. Następnie nożem o długości ostrza 19,5 centymetra, z dużą siłą zadał kobiecie osiem pchnięć w klatkę piersiową. W wyniku krwotoku zewnętrznego i wewnętrznego kobieta zmarła – poinformowała prokurator Liliana Łukasiewicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Bezpośrednio po zbrodni  Dariusz K. zadzwonił do swojej siostry i powiedział jej o wszystkim. Ta przyjechała do mieszkania i kiedy zobaczyła ciało pokrzywdzonej na podłodze natychmiast powiadomiła policję.

Krótko potem mężczyznę zatrzymano na jednej z pobliskich ulic.

- Dariuszowi K. prokurator postawił zarzut dokonania zabójstwa w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia. Mężczyzna przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do popełnienia zbrodni, ale twierdził, iż nie pamięta przebiegu samego zdarzenia, bo był pijany – poinformowała prokurator Łukasiewicz.

Za zbrodnię zabójstwa grozi mu kara dożywotniego więzienia.

Oskarżony jest tymczasowo aresztowany.