Do zabójstwa doszło w noc sylwestrową w barze Prince Kebab.

W związku z zajściem zatrzymano 4 mężczyzn, pracujących w barze obywateli Tunezji, Algierii i Maroka.

21-latek zginął od ciosów nożem. Dziś ma się odbyć sekcja jego zwłok, która wykaże dokładną przyczynę śmierci chłopaka.

Ponieważ przed barem, w którym doszło do zabójstwa, gromadziły się tłumy mieszkańców Ełku, miejscowa policja wezwała posiłki. Doszło do zamieszek, zatrzymano 28 osób. Bar został obrzucony kamieniami, zniszczono również drugie lokal. Właścicielem obydwu jest ełcki biznesmen.

Jak poinformowała policja, ostatnia noc minęła już spokojnie, ale w mieście utrzymywane są wzmożone patrole.

 

Pierwsze ustalenia śledztwa

Jak przyznała policja, dotychczas początek zdarzenia pozostaje niejasny. Najprawdopodobniej doszło do jakiegoś zdarzenia, które zaogniło sytuację.

Wiadomo, że poszkodowany Polak po tym zdarzeniu wziął z baru dwie butelki i wyszedł nie płacąc za nie. Wybiegli za nim 26-letni Tunezyjczyk, który pracował jako kucharz i właściciel lokalu. Doszło do szarpaniny, podczas której Tunezyjczyk "mógł użyć noża" - jak zeznał.

Gdy dwaj mężczyźni wrócili do baru, towarzysz poszkodowanego Polaka wrzucił do środka petardę.

Dotychczas zarzut usłyszał podejrzany o zabójstwo Polaka Tunezyjczyk, ale policja nie wyklucza, że jeszcze jedna osoba zostanie postawiona w stan oskarżenia, jednak nie za zabójstwo.

Jak poinformowali funkcjonariusze, policja początkowo nie podawała obywatelstwa zatrzymanych osób, ponieważ były problemy z jego ustaleniem - niektórzy z zatrzymanych mają obywatelstwo polskie.

Narada służb

W Ełku trwa narada z komendantami policji i straży pożarnej. W mieście jest na razie spokojnie, ale podsumowywane są dotychczasowe działania.

Jak ocenił prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz, zajście było spowodowane antyimigranckimi nastrojami, które panują w Europie.