Andrzej Rzepliński i ks. Adam Boniecki odbiorą nagrody Fundacji im. Stefana Kisielewskiego

Prof. Andrzej Rzepliński, ks. Adam Boniecki oraz Adam Kiciński i Marcin Iwiński, twórcy gry "Wiedźmin" odbiorą we wtorek Nagrody Fundacji Kisielewskiego. Wyróżnienia będą przyznane po raz pierwszy, a rodzina Stefana Kisielewskiego i fundacja odcinają się w ten sposób od Nagród Kisiela, przyznawanych przez tygodnik "Wprost".

Aktualizacja: 27.03.2017 23:20 Publikacja: 27.03.2017 23:12

prof. Andrzej Rzepliński

prof. Andrzej Rzepliński

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego otrzyma nagrodę w kategorii "osoba publiczna" za "obronę demokratycznego państwa prawa". Ks. Adam Boniecki, w kategorii "publicysta" został wyróżniony za "potęgę milczenia". Twórcy "Wiedzmina", prezes CD Projekt Adam Kiciński i wiceprezes Marcin Iwiński, zostaną nagrodzeni za "wielką grę".

Laureaci nagród zostali ogłoszeni już w grudniu 2015 roku, lecz nagrody zostaną wręczone dopiero we wtorek 28 marca  w stołecznym Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Tylko 79 zł za pół roku czytania.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję? - możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Kraj
Eksperci z Google, Microsoft, Netflix i Pinterest. Lista prelegentów Infoshare 2025 już dostępna
Materiał Partnera
Konieczność transformacji energetycznej i rola samorządów
Materiał Promocyjny
Inspirujemy młodych projektantów
Kraj
Konkurs Young Design 2025
Kraj
Jerzy Owsiak zaapelował do prokurator Ewy Wrzosek. „Proszę cały czas trwać w swoich przekonaniach”
Materiał Partnera
Warunki rozwoju OZE w samorządach i korzyści z tego płynące
Kraj
Adam Traczyk: Badania kandydatów na prezydenta zdradzają nasze uprzedzenia
Materiał Promocyjny
Suzuki Moto Road Show już trwa. Znajdź termin w swoim mieście