„Z bólem stwierdzam też, że nie udało mi się pokonać kryzysu wiary i powołania. W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego, by uregulować moją pozycję kanoniczną i nie pozostawać w konflikcie sumienia” - napisał w oświadczeniu ks. Tymoteusz Szydło, syn byłej premier.

Rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej ks. Mateusz Kierczak powiedział Onetowi, że syn byłej premier złożył w kurii odpowiedni wniosek. - Ksiądz Tymoteusz Szydło 1 grudnia przesłał do Kurii Diecezjalnej pismo informujące o porzuceniu obowiązków kapłańskich - poinformował.

Czytaj także:
Tomasz Krzyżak o Tymoteuszu Szydło: Kapłaństwo wagi państwowej

- W piśmie zawarł też deklarację uruchomienia procedury uzyskania dyspensy od celibatu i zwolnienia z obowiązków kapłańskich. Sprawy przeniesienia do stanu świeckiego leżą w kompetencji Kongregacji ds. Duchowieństwa w Watykanie - dodał.

Ks. Tymoteusz Szydło święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 2017. W jego Mszy prymicyjnej na Jasnej Górze udział wzięli, oprócz matki, m.in. Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz inni przedstawiciele rządu.