Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 13.07.2025 14:02 Publikacja: 20.09.2023 21:01
Foto: AFP
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski rozpoczął swoje przemówienie przed Radą Bezpieczeństwa ONZ od stwierdzenia, że od inwazji Rosji na jego kraj minęły 574 dni „bólu, strat i walki”.
Zełenski powiedział, że narody i rządy straciły zaufanie do zdolności i chęci ONZ do obrony suwerennych granic. Zauważył, że ze względu na sposób, w jaki ONZ reagowała na inwazję Rosji państwa tworzą nowe sojusze poza Organizacją. Dodał, że ONZ była „nieskuteczna”, ale stwierdził, że „może więcej”.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Australia nie zobowiąże się z góry do wysłania wojsk w jakikolwiek konflikt - zapowiedział minister przemysłu ob...
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan ogłosił w sobotę symboliczne zakończenie „bolesnego rozdziału” w historii...
W czwartek w Kijowie zastrzelony został pułkownik Iwan Woronycz, oficer elitarnej jednostki Specnazu Służby Bezp...
Stany Zjednoczone domagają się od sojuszników jasności co do ich roli w potencjalnej wojnie o Tajwan - informuje...
W czwartek w mieście Deir Al Balah, położonym w centralnej części Strefy Gazy, izraelski atak lotniczy zabił 15...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas