Reklama
Rozwiń
Reklama

Ukraińcy twierdzą, że robią rajdy za Dniepr

Ukraińskie wojska stacjonujące na zachodnim brzegu Dniepru często przeprowadzają rajdy na wschodni brzeg w pobliżu Chersonia, w ramach prób wyparcia stamtąd rosyjskich wojsk - poinformował Jurij Sobolewski, zastępca szefa chersońskiej administracji obwodowej.

Publikacja: 25.04.2023 14:00

Ukraińscy artylerzyści

Ukraińscy artylerzyści

Foto: AFP

arb

Rosjanie utrzymują kontrolę nad wschodnią stroną Dniepru, w pobliżu Chersonia, po wycofaniu się z tego miasta, stolicy obwodu chersońskiego w listopadzie. Chersoń był największym ośrodkiem miejskim opanowanym przez Rosjan po rozpoczęciu 24 lutego 2022 roku wojny na Ukrainie. Miasto jest stolicą obwodu, który jesienią został nielegalnie anektowany przez Rosję.

Ukraińcy od dawna zapowiadają, że wiosną lub wczesnym latem dojdzie do kontrofensywy ich sił - jest bardzo prawdopodobne, że dojdzie do niej na południu Ukrainy.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Konflikty zbrojne
USS Gerald R. Ford przybył na Morze Karaibskie. Co lub kto jest celem operacji „Południowa włócznia”?
Konflikty zbrojne
Rosyjska ofensywa na całym froncie. Pokrowsk padnie już wkrótce
Konflikty zbrojne
Padła „najbardziej bezpośrednia odpowiedź” na pytanie o program atomowy Iranu
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1361
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Konflikty zbrojne
Ministerstwo Obrony Chin grozi Japonii „miażdżącą porażką”
Materiał Promocyjny
eSIM w podróży: łatwy dostęp do internetu za granicą, bez opłat roamingowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama