Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 403

Rosyjskie media podają, że w wyniku eksplozji rannych zostało od 6 do 16 osób,

Portal Fontanka.ru poinformował, że lokal, w którym doszło do eksplozji, należał do założyciela Grupy Wagnera, Jewgienija Prigożyna.

W weekendy w kawiarni zbierał się klub "Wieczór z cyberfrontem". Władlen Tatarski (właśc. Maxim Fomin), prokremlowski bloger, korespondent wojenny, był gościem niedzielnego spotkania.

Przyczyną wybuchu była bomba przyniesiona przez jednego z uczestników spotkania - informuje minister ds. polityki młodzieżowej samozwańczej DRL Kirił Makarow.

Według niektórych mediów bomba była umieszczona w figurce, wręczonej Tatarskiemu przez młoda kobietę, która potem zajęła miejsce w pobliżu wyjścia. Wybuch nastąpi ł kilka minut potem. Najbardziej ucierpiały osoby siedzące przy scenie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji potwierdziło śmierć Władlena Tatarskiego.