Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 336

W swoim nocnym przemówieniu, ukraiński prezydent powiedział, że środa była "dniem niezwykle dobrych wiadomości dla Ukrainy" i podziękował kanclerzowi Olafowi Scholzowi i prezydentowi Joe Bidenowi za decyzję o wysłaniu czołgów na Ukrainę.

- Wszystko to dowodzi najważniejszego faktu dla dzisiejszego świata - faktu, że wolność tylko się umacnia. A sposób, w jaki wszyscy pracujemy razem, aby wzmocnić wolność, aby bronić Ukrainy i Europy, jest historycznym osiągnięciem przywódców, którzy teraz pracują - mówił.

- Musimy zacząć zaopatrywać Ukrainę w rakiety dalekiego zasięgu. Ważne jest, byśmy rozszerzyli współpracę w zakresie artylerii, musimy zacząć dostarczać Ukrainie samoloty. I to jest właśnie marzenie. I to jest zadanie. Ważne zadanie dla nas wszystkich - powiedział w środę wieczorem Wołodymyr Zełenski.

- Im większe wsparcie obronne otrzymają od świata nasi bohaterowie na froncie, tym szybciej skończy się agresja Rosji i tym pewniejsze będą gwarancje bezpieczeństwa dla Ukrainy i wszystkich naszych partnerów po zakończeniu wojny - przekonywał prezydent Ukrainy.

Czytaj więcej

Amerykańskie czołgi Abrams trafią na Ukrainę. Biden ogłosił decyzję

Zdaniem Zełenskiego, po tym jak partnerzy Ukrainy zdecydowali się na dostarczenie czołgów, kluczem jest szybkość i ilość. 

- Szybkość szkolenia naszego wojska, szybkość dostarczania czołgów na Ukrainę. Rozmiar wsparcia czołgowego. Musimy stworzyć czołgową pięść, pięść wolności, której uderzenia nie pozwolą tyranii stanąć ponownie. Możemy to zrobić. Razem i tylko w taki sposób, w jaki dziś podejmujemy decyzje. Ważne decyzje - powiedział prezydent Ukrainy.