Kułeba: Czas tabu na temat broni się skończył, będą kolejne dobre wiadomości

Zapowiedź Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych o przekazaniu Ukrainie nowej broni, w szczególności zachodnich pojazdów opancerzonych, pokazuje, że czas tabu na broń od sojuszników minął - przekazał minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba

Publikacja: 06.01.2023 08:36

Kułeba: Czas tabu na temat broni się skończył, będą kolejne dobre wiadomości

Foto: AFP

Kułeba podkreślił, że w tym roku Ukraina otrzyma od sojuszników broń, której nie udało jej się otrzymać w 2022 roku.

"Pierwszy tydzień 2023 roku już o tym świadczy. Czołgi kołowe i pojazdy opancerzone z Francji, transportery opancerzone Bradley i Marder ze Stanów Zjednoczonych i Niemiec, dodatkowa niemiecka bateria Patriot, amunicja i wiele innych. Czekamy na ogłoszenie nowego pakietu amerykańskiego - wyliczał ukraiński szef dyplomacji.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Konflikty zbrojne
Irańska rakieta spadła w pobliżu parku technologicznego, w którym biuro ma Microsoft
Konflikty zbrojne
Zaczął się drugi tydzień wojny Izraela z Iranem. Australia zamyka ambasadę w Teheranie
Konflikty zbrojne
Czy USA zaatakują Iran? Donald Trump daje sobie dwa tygodnie na odpowiedź
Konflikty zbrojne
„Ten człowiek nie powinien dłużej istnieć”. Izraelski minister zapowiedział, że odpowiedzialność poniesie ajatollah Chamenei
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Konflikty zbrojne
Atak Izraela na ośrodek nuklearny w Araku, Iran odpowiedział uderzeniem na szpital. Oczy zwrócone na Donalda Trumpa