Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 282

"Niedobór amunicji w Rosji (pogłębiony przez wspomniane wyzwania logistyczne) jest prawdopodobnie jednym z głównych czynników ograniczających obecnie potencjał Rosji do wznowienia skutecznych, ofensywnych operacji lądowych na dużą skalę" - poinformowało w piątkowym raporcie Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii.

Po wycofaniu się Rosjan z zachodniego brzegu Dniepru w zeszłym miesiącu, ukraińskie siły zbrojne zyskały możliwości uderzenia w kolejne rosyjskie węzły logistyczne i linie komunikacyjne.

Czytaj więcej

Sztab Generalny armii Ukrainy: Straty Rosjan przekroczyły 90 tys. żołnierzy

"To zagrożenie z dużym prawdopodobieństwem skłoniło rosyjskich logistyków do przeniesienia węzłów zaopatrzeniowych, w tym kolejowych punktów przerzutowych, dalej na południe i wschód" - przekazano w raporcie.

"Rosyjskie jednostki logistyczne będą musiały przeprowadzić dodatkowy pracochłonny załadunek i rozładunek z transportu kolejowego na drogowy. Ruch drogowy będzie nadal narażony na ukraińską artylerię, gdy będzie poruszać się w celu zaopatrywania rosyjskich wysuniętych pozycji obronnych" - podał brytyjski wywiad wojskowy.