Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 08.07.2025 07:49 Publikacja: 05.11.2022 08:23
Władimir Putin
Foto: AFP
Prezydent Rosji Władimir Putin prawdopodobnie stworzy warunki do kontynuowania potajemnej mobilizacji - twierdzą eksperci ISW, sugerując, że częściowa mobilizacja nie stworzyła wystarczających sił do osiągnięcia maksymalistycznych celów Putina na Ukrainie, pomimo jego twierdzeń, że jest inaczej.
Zezwolenie na mobilizację więźniów może też świadczyć o tym, że Putin próbuje zapobiec napięciom społecznym, tworząc warunki do poboru skazanych, a nie cywilnych Rosjan.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Rosjanie skoncentrowali duże siły do zdobycia Pokrowska. Od miesięcy im się nie udaje, ale niespodziewanie odepc...
Izraelski żołnierz rezerwista, który odbył trzy misje w Strefie Gazy, udzielił anonimowo wywiadu brytyjskiej tel...
W poniedziałek pod Moskwą znaleziono ciało byłego ministra transportu Rosji, Romana Starowojta. Według oficjalny...
Głównym tematem poniedziałkowych rozmów izraelskiego premiera Beniamina Netanjahu z Donaldem Trumpem w Białym Do...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas