Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 233

- Teraz nie ma potrzeby masowych uderzeń. Teraz są inne zadania – powiedział Putin, którego słowa cytuje rosyjska agencja Interfax.

Władimir Putin oświadczył, że z 29 ukraińskich obiektów siedem "nie zostało trafionych zgodnie z planem Ministerstwa Obrony". W poniedziałek Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na cele na Ukrainie. Prezydent Rosji mówił później, że był to odwet za uszkodzenie mostu Krymskiego, do którego doszło kilka dni wcześniej.

Czytaj więcej

"Wyjeźdźcie z dziećmi", "nie ma powodów do paniki". Sprzeczne słowa okupantów w Chersoniu

- Ale oni je zdobywają, te obiekty - powiedział w piątek Putin. Dodał, że nie ma teraz potrzeby masowych uderzeń. - Cóż, zobaczymy - dodał prezydent Rosji.

Putin stwierdził, że Rosja nie ma za zadanie zniszczenia Ukrainy. Prezydent Rosji oświadczył także, nie żałuje rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie (tak Kreml nazywa inwazję).

Czytaj więcej

Ukraińskie wojsko: W ciągu tygodnia Rosjanie stracili na Ukrainie 2,5 tys. żołnierzy

- Chcę, żeby to było jasne. To, co dzieje się dzisiaj jest, delikatnie mówiąc, nieprzyjemne, ale to samo otrzymalibyśmy nieco później, tylko w gorszych dla nas warunkach. Działamy więc prawidłowo i terminowo - mówił Putin.