Zmasowany atak na Lwów. Rosjanie użyli 15 pocisków rakietowych

Rosja przeprowadziła zmasowany atak rakietowy na Ukrainie. Na cele w obwodzie lwowskim Rosjanie skierowali 15 pocisków manewrujących - podała strona ukraińska.

Publikacja: 10.10.2022 14:53

Dym nad Lwowem po ataku rakietowym wojsk rosyjskich

Dym nad Lwowem po ataku rakietowym wojsk rosyjskich

Foto: Yuriy DYACHYSHYN / AFP

Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 229

W poniedziałek rano doniesienia o atakach rakietowych zaczęły napływać z kilkunastu ukraińskich miast. W Kijowie doszło do serii eksplozji, na nagraniach widać było płonące pojazdy cywilne. Według informacji przekazanej przez ukraińską policję, zginęło 10 osób, a 60 zostało rannych. Wcześniej informowano o 8 ofiarach śmiertelnych i 24 poszkodowanych. Jak podał mer Kijowa Witalij Kliczko, w stolicy Ukrainy zginęło 5 osób, a 42 zostały hospitalizowane.

Jednym z zaatakowanych miast na Ukrainie był Lwów. Szef lwowskiej administracji wojskowej Maksym Kozycki oświadczył w mediach społecznościowych, że Rosjanie zaatakowali obwód lwowski 15 rakietami. Zaznaczył, że część pocisków manewrujących została zestrzelona przez obronę powietrzną. Wcześniej Kozycki przekazał, że odnotowano uderzenia w obiekty infrastruktury energetycznej w obwodzie lwowskim.

Czytaj więcej

Putin: Ataki rakietowe na Ukrainę to odwet za most Krymski

Odnosząc się do ataku na Lwów mer Andrij Sadowy powiedział w rozmowie z Polsat News, że w mieście nie było obiektów wojskowych, a zaatakowana została infrastruktura cywilna.

- Odnotowano wybuch w obiekcie infrastruktury krytycznej we Lwowie. Na miejsce zdarzenia weszły odpowiednie służby. Z powodu braku prądu praca miejskich elektrociepłowni została czasowo wstrzymana. W kilku przepompowniach uruchomiono zapasowe generatory, aby przywrócić dostawy wody do miasta – napisał w mediach społecznościowych mer Lwowa dodając, że część miasta pozbawiona jest dostaw prądu, a jedna trzecia sygnalizacji świetlnej nie działa.

Konflikty zbrojne
Rosja: Atak dronów na Moskwę. Uszkodzenia budynków
Konflikty zbrojne
17 rosyjski atak powietrzny na Kijów w maju. Jedna osoba nie żyje
Konflikty zbrojne
Armenia - Azerbejdżan: Jeden krok do nowej wojny
Konflikty zbrojne
Prezydent Zełenski: Decyzje zostały podjęte
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Konflikty zbrojne
Szef Sztabu Generalnego armii Czech nie wyklucza wojny NATO z Rosją
Konflikty zbrojne
Petersburg wyda ponad 170 mln rubli na reklamę służby wojskowej