Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 225

"Deokupacja obwodu się rozpoczęła" - napisał Haidai, który dodał, że pierwszych sześć miejscowości w obwodzie ługańskim zostało wyzwolone przez ukraińską armię 5 października.

"Liczba rannych Rosjan, którzy - z powodu przepełnienia lokalnych placówek medycznych, tworzą szpitale w szkołach - robi wrażenie"

W rejonie starobielskim Rosjanie, wraz z komisarzami wojskowymi, chodzą od podwórka do podwórka i rozdają wezwania do armii

Według Haidaia nawet 200 rannych Rosjan znajduje się w jednym z takich prowizorycznych szpitali.

W Rubiżnem - pisze Haidai - władze okupacyjne wprowadziły godzinę policyjną i wzmocniły działania filtracyjne, by wychwytywać ukraińskich sabotażystów.

Czytaj więcej

Posłowie Dumy pytają prokuraturę o to, co resort obrony zrobił z pieniędzmi

W ostatnich dniach - przekonuje gubernator obwodu ługańskiego - znacząco wzrosła liczba osób, które chcą wyjechać z terytorium obwodu ługańskiego do Rosji.

Trzy autobusy z kolaborantami miały też wyjechać ze Swatowa, w pobliżu linii frontu, do Kreminnej i Nowopskowa. "Ponieważ rozumieją, że zbliżają się (ukraińskie) Siły Zbrojne" - podkreślił Haidai.

Haidai pisze też, że w rejonie starobielskim i kremińskim rozpoczęła się częściowa mobilizacja, ponieważ Rosjanie zaczęli traktować obwód ługański jako część Rosji, w związku z nielegalną aneksją.

Według gubernatora obwodu ługańskiego w rejonie starobielskim Rosjanie, wraz z komisarzami wojskowymi, chodzą od podwórka do podwórka i rozdają wezwania do armii.

Do armii - pisze Haidai - są powoływani wszyscy, bez wyjątku - studenci, chorzy i seniorzy.