Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 224

Wcześniej pojawiały się doniesienia, że po anektowaniu przez Rosję okupowanych części Ukrainy, Putin może zmienić status specjalnej operacji wojskowej na "operację antyterrorystyczną".

Teraz, w czasie wizyty na Krymie, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Nikołaj Patruszew powiedział, że w związku z "rosnącym poziomem zagrożenia terrorystycznego luki w systemie bezpieczeństwa muszą zostać natychmiast załatane".

Czytaj więcej

Przydacz: Putin liczy na głosy takie, jak Elona Muska

Stojący na czele okupacyjnych władz Krymu Siergiej Aksjonow mówił z kolei, że wcześniej sugerował, iż po przyłączeniu nowych ziem do Rosji, powinna tam zostać przeprowadzona operacja antyterrorystyczna.

W środę pojawiła się informacja, że Władimir Putin podpisał ratyfikowane przez parlament Rosji traktaty dotyczące aneksji okupowanych przez Rosję części obwodów Ukrainy - donieckiego, ługańskiego, zaporoskiego i chersońskiego.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow mówił w środę, że "nie zapadły żadne decyzje ws. zmiany reżimu specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie". Dodał przy tym, że ewentualna zmiana jest wyłączną prerogatywą prezydenta Rosji, Władimira Putina. - Do dziś taka decyzja nie została podjęta - podkreślił.

Pieskow zaprzeczył też, jakoby Putin przygotowywał orędzie. - Te informacje są fałszywe - przekonywał.