Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 220

Szef Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy, czyli ukraińskiego wywiadu wojsowego, odniósł się do pytania o termin zakończenia działań zbrojnych na konferencji prasowej. - Cała ta wojna nie potrwa tak długo. Wkrótce się skończy - oświadczył Kyryło Budanow, którego wypowiedź cytuje agencja Interfax-Ukraina.

Dopytywany przez prowadzącego, czy chodzi o "dwa lub trzy tygodnie" Budanow odparł, że ma na myśli dłuższy okres. - Pod koniec maja mówiłem, jaki będzie schemat walki. Potem wprost powiedziałem, że czerwiec będzie dla nas trudnym miesiącem, poniesiemy straty. W lipcu będzie umowny zastój, a w sierpniu zaczniemy stopniowo zmierzać w kierunku przywrócenia (kontroli nad - red.) terytorium - relacjonował.

Czytaj więcej

Ukraiński sztab: W piątek Rosjanie ponieśli duże straty

- Zimą wojna w dużym stopniu ucichnie, ale po zimie rozpocznie się koniec tego konfliktu - powiedział szef ukraińskiego wywiadu wojskowego dodając, że w pierwszym etapie będzie to oznaczało "granice administracyjne z 1991 roku".

Budanow mówił też, że prawdopodobnie do końca wiosny 2023 r. wojsko ukraińskie wkroczy na teren Półwyspu Krymskiego. - Może trochę wcześniej - zaznaczył.