Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 175

"Federalna Służba Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej będzie nadal prowadzić systematyczną pracę na rzecz stłumienia działalności struktur międzynarodowej organizacji terrorystycznej, Hizb at-Tahrir, której działanie jest zakazane w Rosji decyzją Sądu Najwyższego Federacji Rosyjskiej z 2003 roku" - podaje FSB.

Służba informuje, że "w wyniku skoordynowanych działań oficerów rosyjskiego FSB w miastach Dżankoj i Jałta, zakonspirowana komórka organizacji terrorystycznej, składająca się z sześciu obywateli Rosji, została zneutralizowana.

Czytaj więcej

Haidai: W wybuchu w Lisiczańsku mogło zginąć około 100 rosyjskich żołnierzy

"W wyniku podjętych działań, ustalono, że koordynujący wysłannicy Hizb at-Tahrir, przebywający na Ukrainie, prowadzili pracę na rzecz rozpowszechniania terrorystycznej ideologii na terytorium naszego kraju. W wyniku konspiracyjnych spotkań, rekrutowali mieszkańców Rosji spośród lokalnej społeczności muzułmanów w swoje szeregi" - głosi komunikat FSB.

Jak czytamy w mieszkaniach aresztowanych osób znaleziono "materiały propagandowe zakazane w Rosji, a także sprzęt łączności, środki komunikacji elektronicznej", które były używane do prowadzenia działalności terrorystycznej.

16 sierpnia, w bazie wojskowej w pobliżu miasta Dżankoj, doszło do serii eksplozji w magazynach z amunicją

W sprawie zatrzymanych wszczęto śledztwa.

16 sierpnia, w bazie wojskowej w pobliżu miasta Dżankoj, doszło do serii eksplozji w magazynach z amunicją. Ministerstwo Obrony Rosji podało, że był to efekt działania sabotażystów.