Reklama

Dwóm żołnierzom z Pułku "Azow" grozi egzekucja

Dwaj żołnierze Pułku "Azow", wzięci do niewoli po poddaniu zakładów Azowstal w Mariupolu, mieli zostać skazani na śmierć.

Publikacja: 11.07.2022 22:53

Dwóm żołnierzom z Pułku "Azow" grozi egzekucja

Foto: Telegram

amk

Informacje dotyczące wyroku nie są jasne. Portal Belsat.eu, powołując się na rosyjskiego propagandystę Dmitrija Stieszyna, pisze, że dwaj żołnierze - Mykoła ps. Mróz (nazwisko nieznane) oraz Konstantyn Mykytenko (ps. Lis) zostali skazani przez sąd w samozwańczej Donieckiej Republice Ludowej na śmierć.

Według Stieszyna Mykytenko miał strzelać do ludzi z transportera opancerzonego - przy czym nie precyzuje, czy celem byli cywile czy rosyjscy żołnierze. Mykoła "Mróz" z kolei miał usłyszeć zarzuty rozstrzelania wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzy.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Konflikty zbrojne
Izrael zbombardował Strefę Gazy i ogłosił wznowienie zawieszenia broni
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Konflikty zbrojne
Rozejm w Strefie Gazy naruszony? Izrael oskarża Hamas i przeprowadza nalot
Konflikty zbrojne
„Washington Post”: Władimir Putin podał warunek zakończenia wojny
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1333
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Konflikty zbrojne
Przejście graniczne w Rafah zamknięte. Hamas nie przestrzega warunków porozumienia?
Materiał Promocyjny
Nowy Ursus to wyjątkowy projekt mieszkaniowy w historii Ronsona
Reklama
Reklama