Reklama
Rozwiń

Morze Czarne: Trzy statki pływające pod banderą Panamy trafione przez Rosjan

Urząd Morski Panamy poinformował, że po 24 lutego, gdy Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę, trzy statki, pływające pod panamską banderą, zostały trafione rosyjskimi rakietami na Morzu Czarnym.

Publikacja: 17.03.2022 04:53

Rosyjskie okręty uniemożliwiają statkom opuszczenie Morza Czarnego

Rosyjskie okręty uniemożliwiają statkom opuszczenie Morza Czarnego

Foto: PAP/EPA

arb

Jeden z tych statków zatonął - informuje Urząd Morski Panamy dodając, że żaden z członków jego załogi nie zginął. Dwa pozostałe statki, mimo doznanych uszkodzeń, utrzymały się na powierzchni morza. 

- Wiemy, że trzy statki zostały zaatakowane przez rosyjskie rakiety, ale ich załogi są bezpieczne, (ataki) wywołały straty materialne - oświadczył Noriel Arauz, stojący na czele Urzędu Morskiego Panamy.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Konflikty zbrojne
Oto broń, o którą Ukraina prosi Niemcy. Dziennik ujawnił tajną listę
Konflikty zbrojne
Mark Rutte: Rosja może zaatakować NATO na prośbę Chin
Konflikty zbrojne
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1228
Konflikty zbrojne
Ukraina informuje o udanym ataku i ostrzega przed nową ofensywą Rosji
Konflikty zbrojne
Cios w rosyjskie lotnisko Borisoglebsk. Ukraina chwali się sukcesem, Rosjanie oficjalnie milczą