"W związku z brakiem realnego dialogu ze strony rządowej i dalszym brakiem porozumienia pomiędzy Federacją Związków Zawodowych Służb Mundurowych a MSWiA, Komitet Protestacyjny FZZSM podjął decyzję o przeprowadzeniu w dniu 2 października w Warszawie wspólnej manifestacji służb mundurowych" - czytamy w komunikacie związków zawodowych służb mundurowych, cytowanym przez Onet.pl.

Manifestacja odbędzie się przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Al. Ujazdowskich w Warszawie. Forma demonstracji nie jest jeszcze ustalona - protestujący mają poinformować o szczegółach 12 września, na specjalnej konferencji w tej sprawie.

W mediach społecznościowych pojawiły się już pierwsze zachęty do udziału w proteście. "Policjancie, jeśli los i bezpieczeństwo ojczyzny, rodaków i najbliższych są dla ciebie najważniejsze 2 października musisz być w Warszawie. Razem trzymamy linię" - czytamy w wezwaniu, przygotowanym przez policjantów.

Protest służb mundurowych trwa już niemal dwa miesiące. 10 lipca rozpoczęli go policjanci. Na początku funkcjonariusze stosowali elementy strajku włoskiego, np. odstępując od mandatów przy kontrolach na drogach. Po tygodniu do policjantów dołączyli strażacy, strażnicy graniczni i więzienni oraz funkcjonariusze służb celno-skarbowych. Kilka dni temu protest poparli również związkowcy reprezentujący cywilnych pracowników policji.