Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 13.09.2018 12:49 Publikacja: 12.09.2018 21:00
Foto: Adobe Stock
Chiński indeks Shanghai Composite coraz mocniej zagłębia się w terytorium bessy. W środę zamknął się zaledwie 0,5 pkt od dołka ze stycznia 2016 r. Bardzo niewiele więc wystarczy, by znalazł się najniżej od jesieni 2014 r. Inwestorzy, jak widać, ignorują wezwania państwowych mediów (np. artykuł z „Securities Daily") do kupowania akcji. Przecena nie ogranicza się jednak do Chin. Indeks MSCI Asia Pacific tracił w środę już dziesiąty dzień z rzędu, czyli była to jego najdłuższa seria nieprzerwanych spadków od 16 lat. Indeks rynków wschodzących MSCI Emerging Markets zniżkował do poziomu 1000 pkt, który ostatnim razem przekroczył wiosną 2017 r. Sytuacja na rynkach wschodzących wyraźnie kontrastuje z sytuacją na rynku w USA. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite dzieli mniej niż 1 proc. od rekordów z końcówki sierpnia.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Szwajcarski producent zegarków Swatch rozpoczął sprzedaż specjalnej edycji zegarka z odwróconymi cyframi 3 i 9 n...
Wygląda na to, że ustawa akcyzowa jak dziurawa jak sito. Przynajmniej w części dotyczącej opodatkowania e-papier...
Notowania największego w Polsce odzieżowego detalisty osiągnęły w piątek roczne maksimum i są niedaleko od histo...
Firma będąca biznesowym partnerem CCC ma przed sobą ważny rok. W bieżącym uzgodniła już transakcje za 1,7 mld do...
Prezydent USA Donald Trump wezwał unijnych urzędników do nałożenia na Chiny i Indie karnych ceł w wysokości do 1...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas