Biedronka o nowej odsłonie akcji nie informowała jeszcze prasy, ale film zapowiadający wprowadzenie akcji lojalnościowej pojawił na profilu firmy w serwisie YouTube. Ma tytuł „Przygotuj się, bo coś magicznego zbliża się do Biedronki”. Widać w nim, że pojawią się nowe wersje znanych już doskonale pluszaków. Akcja ruszy już w najbliższy poniedziałek 26 sierpnia.

Biedronka miała całą serię akcji zbierania punktów za zakupy, za które można było dostawać naklejki, które później można było wymienić na maskotkę . Była też akcja z kartami ze zwierzętami, które zbierano w specjalnych albumach.

Akurat tak się złożyło, że zarówno karty ze zwierzętami, jak i maskotki stały się przedmiotem pożądania u dzieci w wieku szkolnym, wymieniano się na nie podczas przerw i siłą rzeczy wymuszano na rodzicach, aby zakupy robili w tym, a nie innym sklepie. Doszło do tego, że niektórzy uciekali się do kradzieży naklejek, które nie miały same w sobie żadnej wartości materialnej, ale umożliwiały szybsze zdobycie upragnionego pluszaka. Do tego Biedronka wydała przy okazji ostatniej akcji „Gang Słodziaków” książki – dwa tytuły trafiły do ponad miliona klientów.