Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
Aktualizacja: 17.01.2020 20:22 Publikacja: 17.01.2020 20:17
Foto: AdobeStock
Litewska sieć Maxima wprowadziła w swoich supermarketach na Łotwie ekologiczne małe worki wielokrotnego użytku na owoce, warzywa, orzechy, rodzinki, migdały, słodycze na wagę itp. Są płatne - 79 centów (3,35 zł) sztuka. Można je wyprać czy po prostu wypłukać, by wykorzystać ponownie. Zastąpiły jednorazowe torebki z polietylenu, wylicza portal Delfi. Podobne proekologiczne opakowania sieć wprowadziła też w sklepach na Litwie i w Estonii.
- W naszych sklepach można kupić szeroki asortyment przyjaznych środowisku opakowań np. papierowe torby czy torby z recyklingu, do tego kartony różnych rozmiarów, a teraz małe woreczki do produktów na wagę, które można prać. Kupujący cenią sobie te ekologiczne opakowania. W 2019 r popyt na papierowe torby był dwa razy większy aniżeli w 2018 r. - mówi Wiktor Troicyn, członek zarządu Maxima Latvija.
Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.
Czytaj, to co ważne.
50-procentowe cła nałożone przez Donalda Trumpa na Indie weszły dziś w życie. Nowe taryfy zagrażają tysiącom mał...
Prezydent Donald Trump ogłosił w piątek, że jego administracja rozpoczyna „szeroko zakrojone" dochodzenie w spra...
Premier Kanady Mark Carney zadeklarował w piątek, że jego rząd zlikwiduje wiele odwetowych ceł na amerykańskie t...
Trzeci kwartał 2025 r. zaczął się dla modowo-jubilerskiej grupy z Krakowa "poprawnie" - ocenia zarząd. Przejęcie...
Do języka potocznego przeszło nieco romantyczne powiedzenie o tym, by może jednak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady.
Tylko w ostatnich latach rynek na tego typu produkty kupowane online rósł rocznie średnio o 34 proc. Do 2029 r....
Kiedyś dotacje, teraz raczej kredyty na preferencyjnych warunkach. Podejście Brukseli do finansowania rozwoju przedsiębiorstw z branży rolno-spożywczej ewoluuje, ale niezmienne jest to, że wciąż firmy mogą liczyć na wsparcie. Co więcej, już nie tylko ze środków unijnych, ale także krajowych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas