Potencjał do szybkiego wzrostu jest jeszcze w mniejszych miejscowościach, ale na rozwój przez akwizycje dm nie może liczyć - oceniają eksperci. Niemiecka sieć jest w trakcie rekrutacji pierwszych pracowników.

Sieć dm Drogerie Markt - największa w Europie, niemiecka sieć drogerii - pracuje nad uruchomieniem oddziału w Polsce. Siedziba firmy będzie zlokalizowana we Wrocławiu, co nie dziwi, biorąc pod uwagę niewielki dystans do Niemiec. Polska będzie dla dm 14. europejskim rynkiem. Trwa rekrutacja pierwszych pracowników, obecnie otwarty jest nabór na trzy stanowiska: managera regionalnego, kierownika sklepu oraz specjalisty IT, a dokładnie - Junior IT Consultant SAP ERP.

Od kandydatów oczekiwana jest bardzo dobra znajomość języka niemieckiego, którą będzie można szlifować na finansowanych przez pracodawcę kursach doszkalających. Aplikować o pracę należy w języku niemieckim - pisze Business Insider Polska.

Niemiecka sieć jest znana polskim konsumentom, a przede wszystkim - konsumentkom. Drogerie Markt słyną z atrakcyjnych cenowo marek własnych, a sklepy sieci są szczególnie popularne wśród osób interesujących się naturalną pielęgnacją. Produkty sieci można kupić w Polsce za pośrednictwem sprowadzających je z Niemiec stron internetowych. Wiele Polek zaopatruje się też w produkty marek własnych dm przy okazji zagranicznych wakacji.

Największym konkurentem dm Drogerie Markt jest inna niemiecka sieć - działający w Polsce od 1993 r. Rossmann.

Drogerie Markt to z kolei ponad 3,7 tys. sklepów w 13 państwach, w których pracuje ponad 62,5 tys. osób, z czego 41 tys. - w Niemczech. Rok finansowy 2019/2020 przyniósł firmie sprzedaż w wysokości 11,5 mld euro.