Jysk, który zdecydował już o zupełnym i nieodwołalnym wycofaniu się z rynku rosyjskiego, teraz wznawia działalność swoich zniszczonych sklepów w Ukrainie.

Od 1 czerwca działa ponownie sklep w Retail Park Bucza w obwodzie kijowskim. Jysk podaje, że w czasie rosyjskiej inwazji sklep został doszczętnie splądrowany, towary wywieziono, maszyny i urządzenia uległy uszkodzeniu. Zniszczone zostały szklane fasady, wyłamane drzwi do sklepu i wiele innych elementów. Całkowite straty wyniosły prawie 8 mln hrywien. Inny sklep Jysk w Hostomlu został doszczętnie zniszczony. Jysk prowadzi 71 sklepów na Ukrainie.

Czytaj więcej

Rosja będzie pustynią bez sklepów?

Zespoły opracowały nad odbudową włączając montaż mebli, uzupełnianie stanów magazynowych, wykładanie towarów, odnawianie wystroju. Mimo obecnych trudności logistycznych i zaopatrzeniowych sklep został w 100 proc. odrestaurowany.

- Renowacja sklepu w Buczy to znaczące i symboliczne wydarzenie dla całego zespołu. Dla pracowników firmy oznacza to, że nie poddajemy się i dalej idziemy do przodu. Bucza stała się tragicznym symbolem dla narodu ukraińskiego, a my chociaż w jakiejś części możemy pomóc ludziom odbudować normalne życie - komentuje Eugene Ivanytsia, country manager Jysk na Ukrainie. - Wielu pracowników sklepów JYSK w Buczy i Hostomlu doświadczyło silnego stresu psychicznego z powodu rosyjskiej okupacji - tygodnie w piwnicy bez wody, jedzenia i nie tylko. Ale teraz te osoby wykazują ogromną chęć do pracy - dodaje.

Sklep JYSK w Buczy otworzył wspólny zespół pracowników z lokalizacji w Buczy, Hostomlu oraz ze sklepów Jysk w Kijowie. Dodatkowo, odrestaurowaną placówkę tuż przed otwarciem odwiedził Ambasador Danii w Ukrainie Ole Egberg Mikkelsen.

- Walkę z agresorem toczą nie tylko odważni ukraińscy żołnierze na polu bitwy. Nie mniej ważne są Wasze starania o przywrócenie i powrót do normalnego życia w Waszej lokalnej społeczności. Pragnę wyrazić szczerą wdzięczność i szacunek dla zespołu Jysk, że to umożliwiacie – powiedział podczas spotkania.

10 proc. sprzedaży w okresie kampanii otwarcia, zostanie przeznaczone na odbudowę liceum w Irpinie, które uległo znacznemu zniszczeniu w czasie okupacji.

Czytaj więcej

Jysk opuszcza Rosję. Duńska sieć wyprzedaje wszystko co ma