Nie działające od 2020 roku łódzkie Centrum Handlowe Sukcesja od dłuższego czasu nie mogło znaleźć nowego właściciela. Sprzedającym był syndyk upadłościowy Fabryki Biznesu, poprzedniego właściciela, który zbankrutował, gdyż Sukcesja nie okazała się sukcesem.

Poszukiwania nowego właściciela wydają się być zakończone. 29 marca chęć kupna zgłosiła Amush Investment Group, która zaoferowała 79,5 mln złotych, o 4,5 mln więcej niż wynosiła cena wywoławcza. Prezesem Amush Investment Group jest Sabri Bekdas, turecki biznesmen znany na rynku handlu i nieruchomości, a szerzej znany z tego, że na początku stulecia był prezesem Pogoni Szczecin.

Nowy właściciel in spe (ma czas do 29 lipca na podpisanie aktu notarialnego i faktyczne przejęcie spółki) deklarował, w rozmowie z Dziennikiem Łódzkim, że Sukcesja ma szanse prosperowania jako centrum handlowe, ale nie podjął jeszcze żadnych decyzji dotyczących przyszłości przejmowanego budynku.

Czytaj więcej

Producenci chcą eksportować, sklepy boją się podwyżek

CH Sukcesja, otwierane z wielką pompą w 2015 roku, nie odniosło sukcesu na łódzkim rynku. Z problemami finansowymi zmagało się jeszcze przed pandemią, pomimo ściągnięcia dobrych najemców, takich jak wciąż działające kino Helios. Ostatecznie, już w czasie pandemii, 30 czerwca 2020 roku zakończono działalność handlową, pozostawiając tylko kino, kręgielnię i siłownię. Wpływy z części rozrywkowej nie wystarczały jednak na pokrycie kosztów utrzymania, dlatego syndyk szukał nowego właściciela.

Udało się go znaleźć dopiero teraz, po wielokrotnej obniżce ceny wyjściowej. Pierwotnie cena wywoławcza wynosiła 126 mln złotych. Eksperci w międzyczasie zastanawiali się nad tym, jakie funkcje może pełnić Sukcesja – czy nadal ma być centrum handlowym, czy może w przyszłości przerobić budynek na funkcje mieszkaniowe.