Oferty sprzedaży figurek przedstawiających Donalda Trumpa z wyjątkowo spokojnym wyrazem twarzy i rękoma opartymi na kolanach, co przywodzi na myśl podobieństwa do tradycyjnego sposobu przedstawia Buddy w świątyniach, pochodzą od producenta mebli z Ximen w prowincji Fujian.

Sprzedawca odpowiedzialny za oferty w rozmowie z "Global Times" przyznał, że wpadł na pomysł stworzenia figurek, gdy myślał o haśle "make America great again" i tym, w jaki sposób Trump przemawiał. - Bardzo często twierdził, że zna się lepiej od innych - mówił. Swoje przemyślenia przeniósł do oferty, którą opatrzył hasłem: "Trump. Zna buddyzm lepiej niż ktokolwiek inny".

Porcelanowe figurki sprzedawane są w dwóch rozmiarach: 16 oraz 46 cm. Mniejsza w przeliczeniu na złote kosztuje niespełna 600 zł, a większa nieco ponad 2360 zł.

"Global Times" rozmawiał z przedsiębiorcą z Szanghaju, który poprosił o zachowanie anonimowości, ale przyznał, że kupił figurkę po tym, jak zobaczył ją w aplikacji WeChat. - Trump może być traktowany jako przedstawiciel pewnej ery, ale też skrajnego egoizmu. Gdy jego era minęła, figurka będzie przypominać mi, by nie zachowywać się jak on - mówił.